Skandaliczne słowa Rosjanina po tym, co spotkało Kostiuk. Powinien się wstydzić!

Ukraińska tenisistka Marta Kostiuk została wygwizdana przez kibiców w Paryżu, bo nie podała ręki Arynie Sabalence. Całe zdarzenie skomentował były rosyjski tenisista Andriej Czesnokow. Jego słowa wywołały skandal.

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Aryna Sabalenka i Marta Kostiuk PAP/EPA / EPA/Christophe Petit Tesson / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka i Marta Kostiuk
Kiedy rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę Marta Kostiuk zadecydowała, że nie będzie podawać ręki Rosjankom i Białorusinkom. W tej kwestii do tej pory nic się nie zmieniło.

W I rundzie Rolanda Garrosa Ukrainka zmierzyła się z Aryną Sabalenką. Przegrała 3:6, 2:6 i nie uścisnęła dłoni swojej rywalce, za co została wygwizdana przez paryską publiczność.

Zawodniczkę w obronę wziął Dmytro Kułeba, minister spraw zagranicznych Ukrainy. Napisał na Twitterze, że wspiera Martę Kostiuk.

"Ci, którzy wygwizdali, powinni odwiedzić Buczę, gdzie z Białorusi przybyła armia rosyjska i masakrowała ludność cywilną"- tłumaczył (więcej na ten temat przeczytasz TUTAJ).

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Miss Euro szaleje! "Mamba na koniec"

Sprawą zajęły się także media rosyjskie. Głos zabrał m.in. Andriej Czesnokow, półfinalista Rolanda Garrosa i finalista Pucharu Davisa. Jak można było się spodziewać, wziął w obronę kibiców i Sabalenkę.

- Uważam, że trybuny słusznie wygwizdały Kostuk. To świetnie. Moim zdaniem WTA powinna ją karać za niesportowe zachowanie, to jest niedopuszczalne - tłumaczył w rozmowie z agencją TASS.

- Sabalenka nie zrobiła jej nic złego. Jest tylko sportowcem, taką samą uczestniczką turnieju jak wszyscy inni. Sport powinien zniknąć z polityki - dodał.

Należy w tym miejscu podkreślić, że Rosjanie regularnie wykorzystują sport w celach propagandowych. Wojnę w Ukrainie przedstawiają natomiast jako "specjalną operację wojskową", nierzadko stawiając siebie w roli... ofiar.

W rzeczywistości od ponad roku trwa bestialska i nieuzasadniona inwazja Rosji na Ukrainę. Każdego dnia giną tam dziesiątki osób, w tym ludność cywilna. Śmierć z rąk rosyjskich żołnierzy poniosło kilkuset sportowców.

Czytaj także:
"Ty obrzydliwa hipokrytko!". Sabalenka zaatakowana słownie przez Ukraińca
Sabalenka jednoznacznie o wojnie w Ukrainie. "Powtórzę to"

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×