Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Ceremonia otwarcia i zamknięcia Igrzysk największą niewiadomą

Ceremonia otwarcia i zamknięcia 21. Zimowych Igrzysk Olimpijskich to według szefa polskiej misji Kazimierza Kowalczyka największa niewiadoma na niespełna dwa miesiące przed rozpoczęciem rywalizacji w Vancouver (12-28 lutego).

Polska Agencja Prasowa
Polska Agencja Prasowa

- Po raz pierwszy w historii otwarcie i zamknięcie odbędzie się w hali. BC Place Stadium może
pomieścić 60 tysięcy ludzi i z pewnością organizatorzy postarają się o to, by to było niesamowite przeżycie. Wszyscy jesteśmy ciekawi, w jaki sposób zostanie zapalony i gdzie będzie umieszczony znicz olimpijski. Trudno to sobie w tej chwili wyobrazić
- powiedział PAP Kowalczyk.

- Jakie to będą igrzyska? Kanadyjczycy znają się na sporcie, są staranni, dokładni i serdeczni. Dużą wagę przywiązują do bezpieczeństwa uczestników igrzysk - dodał.

Według szefa misji największe kłopoty może sprawiać transport. - Między Vancouver a Whistler, gdzie będą odbywać się wszystkie konkurencje narciarstwa klasycznego i alpejskiego, biathlonu oraz rywalizacja w bobslejach i skeletonie, jest ponad 120 km. Przemieszczanie się osóbnieakredytowanych może być trochę uciążliwe. Drogę podzielono na dwa etapy. Mniej więcej w połowie, w Squamish, na jednym z parkingów, będzie trzeba przesiąść się w specjalnie do tego przygotowany autobus, który dowiezie kibiców na konkretne obiekty - poinformował.

Wioski olimpijskie w Vancouver i Whistler są już przygotowane na przyjęcie sportowców. - W pierwszej z nich budynki są 1-5 piętrowe. Pokoje bardzo przestrzenne i przeszklone. Do obiektów jest bardzo blisko, najdalej do hali w Richmond - około 16 km. W Whistler z kolei jest malowniczo. Domki o różnej architekturze umieszczone są na leśnej polanie, w pięknej scenerii. Na pewno nikt nie będzie narzekał - uważa Kowalczyk.

Pierwsza grupa polskich zawodników do wiosek dotrze 4 lutego, w dniu, w którym zostaną otwarte. Już wcześniej jednak będą przebywać na zgrupowaniach na terenie Stanów Zjednoczonych i Kanady. 10 lutego, na dwa dni przed rozpoczęciem igrzysk, odbędzie się natomiast oficjalne przywitanie polskiej ekipy i wciągnięcie biało-czerownej flagi na maszt.

Polub Sporty Zimowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Polska Agencja Prasowa
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×