Ustka na wspaniałej fali - zakończyły się Mistrzostwa Polski w Windsurfingu

W dniach od 7 - 11 lipca Ustka była stolicą polskiego windsurfingu. Na wschodniej plaży kurortu toczyły się Mistrzostwa Polski w windsurfingowym Slalomie.

Przemysław Zbróg

Na wodzie pojawili się czołowi polscy zawodnicy, jak również goście z Australii (m.in. 9-krotny mistrz świata Steve Allen) i Ukrainy.

W kategorii OPEN zwyciężył związany z Ustką 24-letni Maciej Rutkowski (jedyny Polak startujący w Pucharze Świata PWA), któremu przypadł automatycznie także tytuł Mistrza Polski w Slalomie Windsurfingowym.

Na drugim stopniu podium stanął Australijczyk Steve Allen, na trzecim Michał Polanowski (wicemistrzostwo Polski, ponieważ goście zza granicy nie są klasyfikowani w mistrzostwach kraju). Czwarty w ogólnej klasyfikacji był Sean O'Brien także z Australii, więc brązowym medalistą Mistrzostw Polski został 4. w ogólnej klasyfikacji, ale trzeci wśród Polaków Paweł Dittrich. W rywalizacji juniorów zwyciężył Michał Polak, drugi był Adam Żarnowski, trzeci Jakub Sykuła. Ostra rywalizacja na wodzie i wymarzone warunki wiatrowe - takie były Mistrzostwa Polski w Slalomie Windsurfingowym „Ustka na Fali" 2016.

Podczas mistrzostw plażowicze mogli skorzystać ze specjalnej strefy wellness - Studia Sante, jedynego SPA w Polsce, gdzie stosuje się ożywioną wodę w basenach, w jacuzzi z wodą krzemową oraz jacuzzi z solą himalajską i magnezem. Specjaliści ze Studia Sante zgodnie podkreślali, że dla zdrowia ważny jest codzienny relaks, odstresowywanie się i praca ze swoim ciałem. W specjalnej strefie można było zapoznać się również z ofertą hotelu Bukowy Park w Polanicy Zdroju.

Na plaży pojawiły się również polskie aktorki, a wśród nich :
Honorata Witańska, Lidia Kopania oraz Misheel Jargalsajkhan.

Na after- party w hotelu Grand Lubicz uczestnicy mistrzostw bawili się z ikoną sceny klubowej - Westbamem.