Sukces na ME. Polacy z medalem

Polska czwórka podwójna mężczyzn zdobyła srebrny medal mistrzostw Europy. Nasza osada na mecie okazała się wolniejsza tylko od Włochów.

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
polska czwórka podwójna Getty Images / Adam Nurkiewicz / Na zdjęciu: polska czwórka podwójna
Tegoroczne mistrzostwa Europy w wioślarstwie odbywają się w Monachium. Tam Polacy zaczynają świętować pierwsze sukcesy. W wyścigu czwórek podwójnych mężczyzn Biało-Czerwoni finiszowali na drugim miejscu.

W składzie reprezentacji Polski znaleźli się Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski oraz Fabian Barański. Polacy najpierw pewnie wygrali bieg eliminacyjny, w którym mieli 4,6 sekundy przewagi nad Szwajcarami. To był jednak dopiero początek dobrych wyników.

W półfinale Polacy nie zawiedli. Nie dali się dogonić rywalom, a w finałowej batalii do końca walczyli o złoty medal z Włochami. "Ależ bieg, ależ emocje, ależ pogoń" - relacjonuje na Twitterze Polski Związek Towarzystw Wioślarskich. Na najniższym stopniu podium stanęli Rumuni.

W dwójce podwójnej kobiet Marta Wieliczko i Joanna Dittmann zajęły szóste miejsce. Z kolei czwórka bez sternika mężczyzn była czwarta.

Czytaj także:
Po wielu chudych latach w końcu będziemy mieć kandydatów do złota
Mistrz olimpijski przygarnął ponad setkę dzieci z Ukrainy. Teraz sam potrzebuje pomocy

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: tenisistka rozczuliła fanów. Pokazała wyjątkowy trening
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×