Medalistka olimpijska nie ma wątpliwości ws. strojów dla Polaków na IO

Zdjęcie okładkowe artykułu: Instagram / agnieszka.kobus.zawojska/ twitter.com/M_Gorecki / Na zdjęciu: Agnieszka Kobus-Zawojska (w ramce: prezentacja strojów olimpijskich)
Instagram / agnieszka.kobus.zawojska/ twitter.com/M_Gorecki / Na zdjęciu: Agnieszka Kobus-Zawojska (w ramce: prezentacja strojów olimpijskich)
zdjęcie autora artykułu

Agnieszka Kobus-Zawojska dużą wagę przywiązuje do tego, jak zawodnicy prezentują się na arenie sportowej i poza nią. - Galowe stroje, które zaprezentował PKOl są ładne - ocenia w rozmowie z TVP Sport.

Na IO Paryż 2024 (w dniach 26 lipca - 11 sierpnia) reprezentanci Polski wystąpią w strojach marek Adidas (dresy sportowe) i BIZUU (stroje galowe na ceremonię otwarcia i zamknięcia igrzysk). Tak będą ubrani zarówno nasi olimpijczycy, jak i paraolimpijczycy.

Fakt, że Biało-Czerwonych ubierze firma Adidas wywołał wiele kontrowersji w naszym kraju - więcej TUTAJ.

Agnieszka Kobus-Zawojska, srebrna i brązowa medalistka olimpijska w wioślarstwie, wypowiedziała się na temat strojów w wywiadzie dla sport.tvp.pl.

- Galowe stroje, które zaprezentował PKOl, są ładne. Kluczowe, by sportowcy dobrze się w nich czuli. Liczy się krój do poszczególnych sylwetek. Mam nadzieję, że będzie to dopracowane - podkreśliła 33-latka.

- Osobiście mi najbardziej się podoba koszula z bufiastymi rękawami i garniturowe spodnie. Chyba kupię ten zestaw do kibicowania. Jeśli chodzi o stroje sportowe one dla sportowca muszą być funkcjonalne i być dobrej jakości - dodała reprezentantka Polski, która zapowiada swoje występy w wioślarstwie morskim.

Olimpijska reprezentacja Polski będzie obchodzić 100-lecie występu na IO. - Stulecie to przypada w Paryżu, który niezaprzeczalnie jest stolicą światowej mody. Marka BIZUU to połączenie elegancji, wyszukanych wzorów, niezwykłego wyczucia stylu oraz wykorzystania wysokiej jakości materiałów - mówił prezes PKOl Radosław Piesiewicz podczas prezentacji strojów w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

Zobacz: Polscy olimpijczycy niczym greccy bogowie. Ten film robi wrażenie!

ZOBACZ WIDEO: Pia Skrzyszowska: 100 dni do igrzysk? To bardzo dużo

Źródło artykułu: WP SportoweFakty