"Jest pięknie". Eksperci w zachwycie po brązowym medalu polskiej osady

Getty Images /  Francois Nel / Polska czwórka podwójna z brązowym medalem na IO 2024
Getty Images / Francois Nel / Polska czwórka podwójna z brązowym medalem na IO 2024

Wioślarska czwórka podwójna mężczyzn w składzie: Dominik Czaja, Mateusz Biskup, Mirosław Ziętarski oraz Fabian Barański wywalczyła brąz na IO w Paryżu. Spotkało się to z entuzjastycznymi komentarzami ekspertów w serwisie X.

W środę (31.07) Polacy zdobyli trzeci medal na igrzyskach olimpijskich w Paryżu. Po brąz sięgnęła czwórka podwójna mężczyzn, która dopłynęła na metę z czasem w czasie 5:44.59. Złoto zdobyli Holendrzy, a srebro Włosi.

Polska osada potwierdziła tym samym znakomitą formę. Biało-Czerwoni niemal przez cały czas znajdowali się w czołówce stawki. Na ostatnich 500 metrach zapachniało nawet srebrnym medalem, gdy nasza osada wyprzedziła Włochów.

Ostatecznie jednak wioślarze z Półwyspu Apenińskiego tuż przed metą przepuścili skuteczny kontratak i o zaledwie 0,59 sekundy wyprzedzili Polaków. Zachwyceni eksperci skomentowali sukces naszych reprezentantów w serwisie X.

"Pięknie walczyli Polacy. Brązowy medal wioślarskiej czwórki podwójnej. Wygrała Holandia. Włosi tuż przed nam" - zachwycał się Patryk Serwański z RMF FM.

"Jest trzeci medal Polski na IO w Paryżu! Brawo nasza czwórka podwójna!" - entuzjastycznie pisał Tomasz Kowalczyk z Polskiego Radia Jedynki.

"Siatkarze wygrali, wioślarze mają brąz  pięknie się toczy kolejny dzień na igrzyskach w Paryżu" - przypomniał Łukasz Jachimiak z serwisu sport.pl. Tego samego dnia reprezentacja Polski siatkarzy po emocjonującym spotkaniu ograła bowiem 3:2 Brazylię i zapewniła sobie awans do ćwierćfinału turnieju olimpijskiego.

"Jest taka chęć, by napisać 'szkoda, że nie srebro', ale przecież brąz to ogromny sukces. Niesamowita sprawa. Nie ma srebra? Trudno. Jest medal i jest pięknie" - podsumował Łukasz Grabowski z "Przeglądu Sportowego".

"MEDAL!!! Wioślarska czwórka podwójna w składzie Fabian Barański, Mateusz Biskup, Dominik Czaja, Mirosław Ziętarski zajęła trzecie miejsce w finale i zdobyła brązowy medal!" - pisał podekscytowany Łukasz Bok, jeden z prowadzących popularnego profilu "Konflikty i katastrofy światowe".

"Brawo Panowie! Mamy brąz" - pogratulował polskiej osadzie Tomasz Sikora. To emerytowany biathlonista, który w swoim dorobku ma m.in. srebrny medal igrzysk olimpijskich z 2006 roku.