Niemcy powiedzieli "nie". Polacy opuszczają mistrzostwa świata

Team LRP Poland należący do Bartłomieja Lewandowskiego od wielu lat ścigał się w motocyklowych długodystansowych mistrzostwach świata EWC. Ekipa miała wsparcie BMW, ale Niemcy nagle postanowili ograniczyć współpracę. Przez to Polacy opuszczają cykl.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera
zespół LRP Poland Materiały prasowe / LRP Poland / Na zdjęciu: zespół LRP Poland
Zespół Bartłomieja Lewandowskiego w motocyklowych długodystansowych mistrzostwach świata EWC ścigał się od 2016 roku, a on sam w sezonie 2020 został najwyżej sklasyfikowanym Polakiem w historii serii. Polacy byli wspierani przez BMW, co pozwalało im walczyć o czołowe lokaty w swojej klasie. W tym momencie polska ekipa musi jednak wycofać się z EWC.

LRP Poland szykowało się już do inauguracji sezonu 2024 i kwietniowego 24-godzinnego wyścigu na torze Le Mans, ale otrzymało z Monachium informację o wycofaniu się BMW ze współpracy. Niemcy postanowili skupić się na rozwijaniu własnego zespołu.

- Razem z całym zespołem napisaliśmy kawał pięknej historii polskiego motorsportu i nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa. Nasze przygotowania do sezonu 2024 były bardzo zaawansowane, a plany ambitne. Właśnie wróciliśmy z treningów w Hiszpanii - powiedział założyciel, zawodnik i manager zespołu, Bartłomiej Lewandowski.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: strzelecka rywalizacja w Barcelonie. Nowy król wolnych

- Dysponujemy bardzo mocnym, międzynarodowym składem oraz solidnym wsparciem naszych wieloletnich partnerów, z marką Pirelli na czele. Niestety, nie możemy otrzymać na czas jednostek napędowych i nie jesteśmy w stanie stanąć do walki w EWC. To dla nas ogromny cios, bo cały zespół liczył na walkę o wysokie pozycje w mistrzostwach świata - dodał Lewandowski.

W tej sytuacji LRP Poland skupi się na rywalizacji w mistrzostwach Polski. Zespół będzie też rywalizował w europejskiej serii Alpe Adria. Celem Lewandowskiego jest powrót do mistrzostw świata EWC w roku 2025. Niewykluczone, że Polacy wrócą wtedy do rywalizacji z nowym producentem, rezygnując z wieloletniego związku z BMW.

- Sercem jesteśmy z BMW, ale bierzemy pod uwagę wszystkie opcje, ponieważ priorytetem jest dla nas dysponowanie jak najbardziej konkurencyjnym pakietem i walka o jak najwyższe pozycje. Jednocześnie chcielibyśmy bardzo podziękować wszystkim naszym sympatykom i kibicom oraz partnerom. Wasze wieloletnie wsparcie i doping motywują nas jeszcze bardziej do powrotu do walki w mistrzostwach świata w sezonie 2025 - podsumował Lewandowski.

Czytaj także:
- Martyna Wojciechowska znalazła następczynię. Ogromny sukces łodzianki
- Polacy znów zaskoczyli świat. W Austrii zrobili tylko duże oczy

Czy LRP Poland powróci jeszcze do długodystansowych mistrzostw świata EWC?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×