Mistrzostwa i Puchar Polski Pit Bike Off-Road: przystanek drugi, Dąbrowa Górnicza

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe
Materiały prasowe
zdjęcie autora artykułu

Sezon rywalizacji na minimotocyklach pit bike w pełni! Przed zawodnikami drugi weekend zawodniczych zmagań, na torze MXDG w Dąbrowie Górniczej już 18 i 19 maja, spotkają się najlepsi sportowcy ścigający się na pojazdach YCF, MRF i Kayo!

Pierwsze w tym roku zawody, które odbyły się na torze w Mrągowie to frekwencyjny sukces, druga runda zapowiada się jeszcze lepiej, bo nowi zawodnicy, po spełnieniu formalności będą mogli wystartować również w mistrzostwach. Zatem z Mazur, przenosimy się na Śląsk! -Zawody w Dąbrowie Górniczej to najbardziej wysunięta na Południe runda Mistrzostw i Pucharu Polski Pit Bike w sezonie. Wiem, że jest to wielkie święto nie tylko dla zawodników, którzy przyjeżdżają tu z całego kraju, ale i dla lokalnych pasjonatów minimotocykli -stwierdza Piotr Grzesik, Valvoline Global Operations. -Wiem również, że na torze MXDG po raz pierwszy odbędą się zawody rangi mistrzostw, co jest nobilitacją dla każdego obiektu i organizatora. Niezmiennie trzymamy kciuki za wszystkich uczestników, po frekwencji na zawodach otwierających sezon, wiemy, że rywalizacja w tym roku będzie bardzo mocna, a to tylko cieszy. Niech zwyciężą najlepsi!

materiały partnera
materiały partnera

Rywalizacja odbywa się na licencjonowanym torze, a organizatorzy deklarują, że nie planują większych zmian na trasie.

- Tor po ostatniej przebudowie i projekcie Tomka Wysockiego, zostaje praktycznie bez zmian. Pojawią się drobne kosmetyczne poprawki band i skoków. Dołożymy wszelkich starań, aby zawody były przygotowane perfekcyjnie i liczymy na to, że pogoda w tym roku dopisze. Dla osób, które jeszcze u nas nie jeździły zdradzę, że nasz tor nie należy do torów szybkich, ale na pewno technicznych. Jest ciasny, kręty i przez to bardzo widowiskowy. Dla widza cały obiekt jest widoczny jak na dłoni. Nawierzchnia jest twarda, chyba że popada…to może być ślisko -opowiada Jarosław Mucha, lokalny organizator i szef Akademii Pitbike. -Możliwość organizacji zawodów pit bike i to że, możemy gościć zawodników z całej Polski to dla nas zawsze duże wyróżnienie. Dodatkowo w tym roku jesteśmy również gospodarzem mistrzostw Polski, co jest dla nas powodem do dumy, gdyż pojawią się najlepsi z najlepszych. Czekamy, by usłyszeć hymn Polski na naszym torze! Na co dzień na torze w Dąbrowie Górniczej odbywają się regularne treningi Akademii Pitbike. Pod okiem Tomka Wysockiego i Łukasza Wysockiego prowadzone są profesjonalne treningi dla grup początkujących i zaawansowanych. Oprócz tego można skorzystać z zajęć indywidualnych dla osób, które jeszcze nigdy nie jeździły na minimotocyklu i chcą spróbować swoich sił. Jest możliwość również wypożyczenia pit bike’ów oraz całego potrzebnego sprzętu. -Już 18 i 19 maja zapraszamy wszystkich kibiców z regionu. Wstęp jest bezpłatny, a to jedyna okazja, żeby na Południu Polski zobaczyć zmagania pit bike’owych zawodników. W tle rywalizacji i zmagań riderów będzie super piknikowa atmosfera dla całych rodzin- dodaje Jarosław Mucha. Do wyścigowego weekendu zawodnicy będą przygotowywać się już podczas piątkowych jazd wolnyc, w sobotę odbędzie się Puchar Polski Pit Bike Off-Road YCF, MRF Kayo, a w niedzielę Mistrzostwa Polski Pit Bike Off-Road YCF, MRF Kayo. Zarówno w sobotę, jak i niedzielę zawody startują koło południa. Wstęp dla publiczności jest wolny.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty