MotoGP: Dani Pedrosa z rekordem toru w Katalonii

Aktualny lider klasyfikacji generalnej MotoGP, Dani Pedrosa, ruszy z pole position do wyścigu o Grand Prix Katalonii na torze Montmelo. Hiszpan wygrał kwalifikacje bijąc jednocześnie rekord toru.

Rafał Lichowicz

Daniel Pedrosa pokonał jedno okrążenie toru Montmelo w czasie 1:40.893. Wynik ten jest od dziś oficjalnie nowym rekordem obiektu w Katalonii. Niedzielny wyścig będzie dla Pedrosy jubileuszowy 200-setny występem w Grand Prix.

Skład pierwszej linii w wyścigu o GP Katalonii uzupełni dwójka zawodników startujących na motocyklach Yamahy, Cal Crutchlow oraz Jorge Lorenzo. Odległe siódme miejsce zajął Valentino Rossi, który ma na swoim koncie najwięcej zwycięstw na torze Montmelo.

Pole position padło łupem Hiszpanów także w pozostałych kategoriach. W Moto2 kwalifikacje wygrał Pol Espargaro, w Moto3 triumfował Luis Salom.