GP Katalonii: Aleix Espargaro wygrał 1. trening. Słaby czas Marca Marqueza

Aleix Espargaro wygrał pierwszy piątkowy trening przed niedzielnym wyścigiem o Grand Prix Katalonii w klasie MotoGP. W czołówce porannej sesji niespodziewanie zabrakło motocyklistów Hondy.

Rafał Lichowicz
W końcówce sesji dzięki miękkiej oponie w swojej Yamasze Aleix Espargaro  jako jedyny kierowca w porannym treningu był w stanie wykręcić czas poniżej minuty i 42 sekund. Najbliższy rywal Hiszpana Jorge Lorenzo stracił do niego aż 0,7 sekundy.

Trzecie miejsce zajął jeździec teamu Pramac Racing Andrea Iannone. Włoch mimo upadku na swoim Ducati w zakręcie numer 10, wrócił na tor i na swoim przedostatnim szybkim okrążeniu ustanowił własny rekord.

Czwarte miejsce zajął drugi kierowca fabrycznej Yamahy Valentino Rossi. Za plecami dziewięciokrotnego mistrza świata znalazło się aż czterech zawodników Hondy w tym obrońca tytułu Marc Marquez, który stracił do Espargaro ponad sekundę.

Pierwsze treningi mają również za sobą kierowcy Moto2 i Moto3. W mocniejszej kategorii wygrał Esteve Rabat przed Miką Kallio. Wśród motocykli o pojemności 250cc najlepszy był Romano Fenati.