MotoGP: Niespodzianka w Assen. Aleix Espargaro z pole position!

Aleix Espargaro po raz pierwszy w karierze stanie na pole position w wyścigu motocyklowych mistrzostw świata. Hiszpan w sobotnich kwalifikacjach na torze w Assen pokonał Marca Marqueza.

Rafał Lichowicz
Przelotny deszcz na początku finałowego segmentu kwalifikacji w klasie MotoGP, spowodował, że większość motocyklistów w pośpiechu wyruszyła na tor, aby ukończyć szybkie okrążenie, w obawie przed większymi opadami.

Aleix Espargaro wykazał się sprytem i poczekał na "czysty" tor, aby wykonać swój szybki przejazd. Taktyka Hiszpana przyniosła skutek, gdyż rezultat 1’38.789 dał kierowcy Yamahy pewne pole position w sobotnim wyścigu.

Skład pierwszego rzędu uzupełnią Marc Marquez, który przegrał drugie kwalifikacje z rzędu oraz triumfator czasówki w Katalonii - Daniel Pedrosa.

Czwarte miejsce ze stratą 0,054 sekundy do Pedrosy zajął Andrea Iannone. Minimalnie gorszy wynik od Włocha uzyskał piąty Cal Crutchlow. Brytyjczyk o awans do Q2 musiał walczyć w trakcie sesji Q1.

Miejsce w trzecim rzędzie zajmie wicemistrz świata Jorge Lorenzo. Rząd niżej znajdzie się Valentino Rossi, który zajmuje aktualnie drugie miejsce w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata.

Początek sobotniego wyścigu w klasie MotoGP na torze w Assen o godzinie 14:00.