Dziewiąte zwycięstwo Marca Marqueza! Hiszpańskie podium w Niemczech!

Marc Marquez nie zwalnia tempa po wygraniu swojego dziewiątego wyścigu z rzędu w królewskiej klasie MotoGP. Nastolatek z Katalonii piąty raz w karierze zwyciężył na niemieckim torze Sachsenring.

Rafał Lichowicz
Marc Marquez podobnie jak większość zawodników zdecydował się na zmianę motocykla po okrążeniu formującym i do wyścigu ruszał z pit lane. Mokry tor dodatkowo utrudniał jazdę na technicznej pętli Sachsenring, co nie było jednak żadną przeszkodą dla obrońcy tytułu. Marquez, który wygrywa w Niemczech nie przerwanie od 2010 (w różnych klasach) także w tym sezonie był najlepszy.

Drugi na mecie Dani Pedrosa próbował walczyć ze swoim kolegą z zespołu, ale zniwelowanie przewagi i tak nie dawało szansy na skuteczny atak. Ostatecznie Hiszpan finiszował na drugim miejscu.

Bój o trzecie miejsce stoczyli motocykliści fabrycznego zespołu Yamahy. Lepszy okazał się Jorge Lorenzo, który dopiero po raz trzeci w sezonie pokonał Valentino Rossiego.

Na piątej pozycji wyścig ukończył najlepszy z zawodników Ducati, Andrea Iannone. Włoch wyprzedził obu braci Espargaro, z których lepiej wypadł starszy Aleix.

W mistrzostwach świata liderem pozostaje Marquez, który wywalczył komplet 225 punktów w 9 rundach. Na drugiej pozycji umocnił się Pedrosa, który o 7 punktów wyprzedza trzeciego Valentino Rossiego.