Testy Sepang: Rekordowy czas Marca Marqueza

Duet fabrycznego zespołu Hondy zdemolował rywali w ostatnim dniu testów MotoGP w Malezji. Zwyciężył Marc Marquez z nowym rekordem toru Sepang.

Rafał Lichowicz

Pierwsze godziny sesji testowej na torze Sepang dzięki sprzyjającym warunkom atmosferycznym większość zawodników poświęciła na wykonanie kilku okrążeń kwalifikacyjnych.

Rewelacyjną formę zaprezentował Marc Marquez, który w najlepszej próbie pokonał pętlę toru Sepang w czasie 1:58,867. Hiszpan o blisko sekundę poprawił swój rekordowy czas z sesji kwalifikacyjnej z ubiegłego sezonu.

Na koniec dnia tylko Dani Pedrosa był w stanie zbliżyć się do swojego kolegi z zespołu na mniej niż pół sekundy. Były wicemistrz świata był gorszy o niecałe 0,2 sekundy. Pedrosa imponował jednak podczas symulacji wyścigu. Motocyklista Repsol Hondy połowę z 20 okrążeń wykonał w czasie oscylującym w granicy 2:00, do której nie zbliżył się nawet Marquez.

Trzecie miejsce zajął Andrea Iannone z fabrycznego temu Ducati. Włoch pojechał w czasie 1:59,388 i był minimalnie (+0,013) lepszy od Valentino Rossiego. Piąte miejsce zajął Jorge Lorenzo. Hiszpan był również szybki co Pedrosa podczas symulacji wyścigu, ale szansę na poprawę wyniku uniemożliwiła mu awaria nowego modelu YZR-M1.

Granicę dwóch minut zdołali również złamać Pol Espargaro i Andrea Dovizioso. Drugi dzień z rzędu w czołowej dziesiątce znalazło się miejsce dla kierowcy Suzuki - Aleixa Espargaro.