MotoGP: Ostatni trening dla Jorge Lorenzo

Jorge Lorenzo wygrał ostatni trening przed wyścigiem o Grand Prix San Marino na torze w Misano. Kolejne miejsca zajęli Marc Marquez oraz Dani Pedrosa.

Łukasz Kuczera

Podczas czwartego treningu Jorge Lorenzo potwierdził, że bardzo dobrze czuje się w ten weekend na torze w Misano. Hiszpan jedno okrążenie pokonał w czasie 1:33.063, co okazało się najlepszym wynikiem popołudniowej sesji treningowej. "Por Fuera" triumfował w Misano w trzech z czterech treningów.

Niewiele do Lorenzo stracił Marc Marquez. Zawodnik Repsol Honda Team zajął drugą pozycję ze stratą 0.010 s do zwycięzcy. Bardzo szybki był również Dani Pedrosa, który stracił do Lorenzo 0.129 s.

Pod koniec treningu Valentino Rossi zdecydował się na skorzystanie z motocykla, który wyposażony był w specjalne skrzydełka poprawiające aerodynamikę. W piątek podobne rozwiązanie testował Lorenzo, ale zdaniem Hiszpana różnice były niewielkie i w sobotę były mistrz świata korzystał z motocykla bez skrzydełek.

10 Aleix Espargaro Suzuki Team Ecstar +0.849

Czy Jorge Lorenzo po wyścigu o Grand Prix San Marino zostanie liderem klasyfikacji generalnej mistrzostw?