MotoGP: Wszystkie treningi na Motegi dla Jorge Lorenzo

Na torze Motegi odbyły się kolejne sesje treningowe przed wyścigiem o Grand Prix Japonii. Swoją dominację potwierdził w nich Jorge Lorenzo, który tym samym wygrał wszystkie treningi.

Łukasz Kuczera

Jorge Lorenzo już w piątek pokazał bardzo dobre tempo na torze Motegi, wygrywając obie sesje treningowe. Hiszpan startuje w Japonii z kontuzją obojczyka, ale nie ma to wpływu na jego jazdę. Podczas sobotnich treningów "Por Fuera" również był najszybszy.

W trakcie trzeciego treningu bardzo dobrze spisali się zawodnicy Ducati - Andrea Iannone zajął drugie miejsce, a trzeci był Andrea Dovizioso. Włosi wykorzystali charakterystykę japońskiego toru, która odpowiada im maszynom. Jednak ich strata do Lorenzo wynosiła prawie pół sekundy.

Podczas czwartego, ostatniego treningu tempo podkręcili za to faworyci - jako drugi tę sesję treningową zakończył Valentino Rossi, a trzecie miejsce zajął Marc Marquez. Włoch stracił do Lorenzo 0,175 s., zaś Hiszpan przegrał ze zwycięzcą treningu o 0,198 s.