MotoGP: Pierwszy trening w Walencji dla Marca Marqueza

Zwycięstwem Marca Marqueza zakończył się pierwszy trening przed wyścigiem o Grand Prix Walencji. Zawodnik Repsol Honda Team okazał się szybszy od Jorge Lorenzo i Daniego Pedrosy.

Łukasz Kuczera

Na porannym treningu przed wyścigiem o Grand Prix Walencji zawodnicy bardzo szybko poprawili czasy z poprzednich lat. Ostatecznie poranna sesja treningowa zakończyła się wygraną Marca Marqueza, który jedno okrążenie toru pokonał w czasie 1:31.250.

Nieco wolniejszy od Marqueza był Jorge Lorenzo, który stracił do swojego rodaka 0.184 s. i zajął tym samym drugą pozycję. Jako trzeci poranne jazdy zakończył Dani Pedrosa ze stratą 0.303 s. do zwycięzcy.

Słabsze tempo na pierwszym treningu zaprezentował Valentino Rossi. Aktualny lider klasyfikacji generalnej mistrzostw świata, który w Walencji wyruszy z końca stawki z powodu kary nałożonej na niego po Grand Prix Malezji, zajął piąte miejsce. Włoch wyraźnie tracił w ostatnim sektorze toru i ma nad czym pracować przed kolejnymi treningami.