KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Śmierć Luisa Saloma. Zespoły MotoGP składają kondolencje

W trakcie piątkowego treningu Moto2 przed wyścigiem o Grand Prix Katalonii doszło do śmiertelnego wypadku Luisa Saloma. W tych trudnych chwilach zespoły MotoGP składają kondolencje rodzinie zmarłego 24-latka.

Łukasz Kuczera
Łukasz Kuczera

Do wypadku Luisa Saloma doszło podczas popołudniowego treningu Moto2 przed wyścigiem o Grand Prix Katalonii. 24-latek popełnił błąd i stracił panowanie nad motocyklem w zakręcie numer dwanaście, w wyniku czego uderzył w dmuchaną bandę znajdującą się w tym miejscu toru.

Hiszpanem bardzo szybko zajęły się służby medyczne. Początkowo Salom miał zostać przetransportowany helikopterem do szpitala uniwersyteckiego w Barcelonie, ale w obliczu krytycznego stanu 24-latka, przewieziono go karetką do szpitala położonego najbliżej toru Catalunya. Salom trafił na stół operacyjny, jednak w trakcie operacji lekarze stwierdzili jego zgon.

W związku ze śmiercią Saloma, teamy MotoGP złożyły kondolencje rodzinie i przyjaciołom hiszpańskiego motocyklisty.

Honda Racing Corporation, razem z zawodnikami Marcem Marquezem oraz Danim Pedrosą, chcą złożyć najszczersze kondolencje rodzinie, przyjaciołom i członkom teamu Moto2 Luisa Saloma, który poniósł tragiczną śmierć w trakcie piątkowego treningu przed wyścigiem o Grand Prix Katalonii.
Repsol [b]Honda Team[/b]

Zespół Movistar Yamaha MotoGP, razem z zawodnikami Jorge Lorenzo i Valentino Rossim, pragną złożyć szczere kondolencje rodzinie, przyjaciołom i zespołowi Moto2 Luisa Saloma, który zmarł tragicznie w piątek w Montmelo.
Movistar Yamaha MotoGP

Z powodu tragicznego wypadku z udziałem Luisa Saloma, cały zespół Tech3 chce przekazać szczere kondolencje rodzinie, zespołowi SAG Racing Team i wszystkim, których ta śmierć dotknęła. To był zaszczyt dla nas wszystkich, że mogliśmy obserwować jego zamiłowanie do wyścigów, jego dobroć i pozytywną naturę człowieka. To była przyjemność, że mogliśmy się ścigać z Luisem w ostatnich latach. Na zawsze pozostanie w naszych sercach. Jesteśmy zjednoczeni z wszystkimi, którzy przeżywają tę śmierć.
Monster Yamaha Tech3

LCR Honda MotoGP pragnie złożyć kondolencje rodzinie, przyjaciołom i teamowi Luisa Saloma, po tym jak zawodnik stracił życie w tragicznym wypadku na torze Circuit de Catalunya w Barcelonie w piątkowe popołudnie. Jesteśmy motocyklową rodziną, która jednoczy się w tym trudnym czasie. Szef zespołu Lucio Cecchinello, Cal Crutchlow i cały nasz team będzie opłakiwać stratę tego niezwykle popularnego i utalentowanego motocyklisty.
LCR Honda MotoGP

Zespół Suzuki pragnie złożyć kondolencje oraz przekazać wyrazy najgłębszego współczucia dla rodziny i przyjaciół Luisa Saloma, który zmarł po wypadku w trakcie drugiej sesji treningowej przed wyścigiem o Grand Prix Katalonii.
Suzuki Team Ecstar

Spoczywaj w pokoju, Luis. Byłeś świetnym zawodnikiem, ale jeszcze lepszym człowiekiem. Niech ten Twój uśmiech rozpala teraz nasze tempo.
Aspar Team

Zespół Marc VDS Estrella Galicia jest niezwykle zasmucony informacją, że Luis Salom zmarł wskutek obrażeń odniesionych po wypadku podczas popołudniowego treningu na torze w Barcelonie. Wszyscy wiemy jakie ryzyko niesie uprawianie sportów motocyklowych, ale śmierć jednego z rywali z toru, zawsze głęboko nas dotyka. Luis był walecznym zawodnikiem, który odnosił sporo sukcesów na przestrzeni ostatnich lat. Z ciężkim sercem przyjmujemy informację, że pożegnał nas w tak tragicznych okolicznościach. Spoczywaj w pokoju.
Marc VDS Estrella Galicia

Zespół Gresini, wraz z wszystkimi osobami w padoku MotoGP, jest rozbity informacją o wypadku Luisa Saloma, który zmarł wskutek obrażeń w nim poniesionych. Cały team pragnie złożyć szczere kondolencje rodzinie i przyjaciołom Luisa oraz zespołowi SAG Racing Team w tym trudnym okresie.
Gresini Racing

Zadziorny rywal i ognisty charakter. Luis Salom zawsze był wojownikiem i miał okazję stoczyć wiele wspaniałych walk z naszymi zawodnikami, Danny Kentem i Miguelem Oliveirą w Moto3 i Moto2. Wyniki i czasy w tym dniu nie mają znaczenia. Leopard Racing pragnie złożyć szczere kondolencje rodzinie i przyjaciołom Luisa Saloma. Reszta sezonu będzie poświęcona jego pamięci. Będziemy się ścigać z myślą o nim i będziemy walczyć o jak najlepszą pozycję, tak jak robił to Luis.
Leopard Racing

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×