Relacje na żywo
 • wszystkie
 • MŚ 2022
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Wajzer wygrywa wszystko

W czasie zakończonego weekend najtrudniejszego rajdu w sezonie - Columna Medica Baja Poland nie brakowało rywalizacji i dramaturgii z jednym liderem, który wygral wszystkie odcinki specjalne.

PC
Materiał Partnera Materiały prasowe / Materiał Partnera

Dodatkowo Baja Poland ze względu na swoją długość jest liczona podwójnie dla uczestników Dacia Duster Motrio Cup.


Zawodnicy rozpoczęli rywalizację od piątkowego, krótkiego odcinka, który na swoim koncie zapisał Bartek Wajzer z Patrykiem Sudołem. Drugi zameldował się lider pucharu Bartek Grabowski z doświadczonym Adamem Biniędą a trzecie miejsce przypadło Wojtkowi Musiałowi z Danielem Siatkowskim. Różnice czasowe były bardzo małe i wszyscy mieli świadomość, że decydujące próby to ponad dwustukilometrowe odcinki rozgrywane na Poligonie w Drawsku.


Sobota okazała się bardzo wymagająca dla zawodników i samochodów. Bardzo sucha nawierzchnia powodowała, że po każdym przejeździe w powietrze unosiły się ogromne ilości kurzu i pyłu co powodowało totalny brak widoczności. Pierwsza sobotnia próba padła łupem duetu Grabowski Binięda, drugie miejsca ze stratą zaledwie 1,35 minuty zajmował Grabowski, na trzecie miejsce awansował Arek Białobrzeski z Romkiem Kicińskim.


Drugi przejazd został skrócony z powodu groźnie wyglądającego pożaru Toyoty Yazzeda Al Rajhi. Spowodowało to spore zamieszanie w wynikach. Sprawa została rozwiązana dopiero w niedzielę i czasy zostały poprawnie skorygowane. Trzeci odcinek po korekcie czasów także wygrał Wajzer, drugi był Grabowski a trzeci czas zanotowała Anna Gańczarek z Damianem Sytym.

Materiał Partnera Materiał Partnera

Klasyfikacja po odcinku jednak się nie zmieniła, każdy z pierwszej trójki miał bezpieczną pozycję przed dwoma niedzielnymi odcinkami specjalnymi. Oba niedzielne odcinki wygrał Wajzer pomimo pogoni Grabowskiego. Trzecie miejsce obronił Arek Białobrzeski, dla którego był to drugi start w Dacii! Czwarte miejsce po małych problemach technicznych zajął Wojciech Musiał z Danielem Siatkowskim, a stawkę zamknęła Anna Gańczarek z Damianem Sytym.


Baja Poland była najtrudniejszym rajdem tego sezonu, bardzo długie odcinki i ich charakterystyka były prawdziwym testem wytrzymałości samochodów i kierowców. Osiągnięcie mety jest już sukcesem. Teraz zawodnicy mają kilka tygodni przerwy aby wrócić na finałową rozgrywkę. Ostatnia runda Dacia Duster Motrio Cup odbędzie się już w połowie października i to dobiero na niej poznamy zwycięzcę całego cyklu.


Klasyfikacja Pucharu Dacia Duster Motrio Cup po rajdzie Columna Medica Baja Poland:

 1. Grabowski/Binięda 115 pkt

 2. Wajzer/Sudoł 102pkt

 3. Musiał/Siatkowski 84pkt

 4. Gańczarek/Syty 62pkt

 5. Białobrzeski/Kiciński 32pkt

Polub Sporty Motorowe na Facebooku
Zgłoś błąd
Materiał Partnera
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×