Porsche Supercup: Kuba Giermaziak drugi na treningu w Monako

Kuba Giermaziak uzyskał drugi czas podczas czwartkowego treningu Porsche Supercup na torze w Monako. Kierowca Verva Lechner Racing Team był minimalnie gorszy od zwycięzcy Christiana Engelharta.

W czołowej dziesiątce sesji treningowej Porsche Supercup w Monako znalazło się aż trzech zawodników zespołu Kuby Giermaziaka - Verva Lechner Racing. Najlepszy czas uzyskał 23-letni kierowca z Gostynia, który stracił do zwycięzcy niecałe 0,2 sekundy. [ad=rectangle]

Trening wygrał Christian Engelhart z zespołu Konrad Motorsport, który triumfował niedawno w wyścigu Carrera Cup na torze w Oschersleben. Najbliżej Niemca był wspomniany wcześniej Giermaziak oraz rówieśnik Polaka - Earl Bamber.

Na wysokim piątym miejscu uplasował się Sebastiaan Bleekemolen, który wystartował gościnnie w barwach zespołu Verva Lechner Racing. Ósmą lokatę zajął drugi z polskich kierowców Robert Lukas.

Wśród 28 zawodników znalazło się także dwóch kierowców zespołu Sebastiena Loeba. Wyżej sklasyfikowany Maxime Jousse zajął 9. miejsce. Norweg Roar Lindland był 20.

Kwalifikacje do wyścigu w Monako odbędą się w piątek. Wyścigu Porsche Supercup zostanie rozegrany w niedzielę o godzinie 9:45.