Porsche Supercup: Pierwszy rząd Giermaziaka w Austin!

Nicki Thiim z zespołu Lechner Racing wywalczył pole position przed pierwszym sobotnim wyścigiem serii Porsche Supercup w Austin. Obok Duńczyka w pierwszym rzędzie ustawi się Kuba Giermaziak.

Rafał Lichowicz
Po świetnym występie w piątkowej sesji treningowej na torze COTA Kuba Giermaziak w kwalifikacjach do pierwszego sobotniego wyścigu (start o godz. 22 czasu polskiego) zapewnił sobie drugie pole startowe.

Kierowca Verva Racing Team przegrał tylko z ubiegłorocznym mistrzem serii, Nicki Thiimem. Duńczyk z zespołu Lechner Racing wykręcił czas lepszy od Polaka o 0,029 sekundy.

Czwarte miejsce zajął lider punktacji pucharu Porsche Supercup, Earl Bamber. Nowozelandczyk przed pierwszym wyścigiem ma 5 punktów przewagi nad Kubą Giermaziakiem.

Sytuacja może odwrócić się w drugich niedzielnych zawodach, które zdecydują o tytule mistrzowskim. Z pole position w ostatnim wyścigu sezonu ruszy Earl Bamber. Na piątym polu stanie Kuba Giermaziak. O wynikach kwalifikacji do drugiego wyścigu w Austin zdecydował  drugi najlepszy czas każdego kierowcy z sobotniej czasówki.

Rozstrzygająca batalia o tytuł rozpocznie się w niedzielę o godzinie 18:15 czasu polskiego. Zapraszamy na naszą relację.