WTCC: dwa dublety Łady w Moskwie

Kierowcy fabrycznego teamu Łady Nicky Catsburg oraz Gabriele Tarquini odnieśli po zwycięstwie w dwóch niedzielnych wyścigach serii WTCC na mokrym torze Moscow Raceway.

Rafał Lichowicz
Facebook

Pierwszy wyścig rozgrywany w deszczu padł łupem Gabriele Tarquiniego, który zwyciężył po starcie z odległej 9. pozycji. Doświadczony Włoch wygrał w ten sposób swój 21. wyścig w WTCC i pierwszy od zawodów w Japonii w 2014 roku.

Starcie otwierające niedzielną rywalizację na Moscow Raceway na 2. pozycji zakończył Nicky Catsburg, który zapewnił zespołowi Łady pierwszy dublet w mistrzostwach świata. Wynik rosyjskiego zespołu mógł być jeszcze lepszy, gdyby oczko wyżej zawody ukończył czwarty na mecie Hugo Valente, którego na kresce wyprzedził Yvan Muller z Citroena.

W wyścigu głównym z pierwszego rzędu ruszali Catsburg i Tarquini, którzy tym razem nie musieli przebijać się w stawce i prowadzili pewnie od startu do mety. Jako pierwszy minął ją tym razem Holender z przewagą sekundy nad Włochem. Dla Catsburga było to pierwsze w karierze zwycięstwo w WTCC.

Liderem klasyfikacji generalnej cyklu mistrzostw świata pozostał broniący tytułu Jose Maria Lopez. Argentyńczyk ukończył dwa wyścigi w Rosji na 8. i 5. pozycji. Drugą lokatę ze stratą 105 punktów utrzymał Mehdi Bennani. Tyle samo punktów po weekendzie w Rosji ma na swoim koncie Nicky Catsburg.