Formuła 2: Lando Norris najlepszy na otwarcie sezonu. Popis kierowcy z Rosji

18-letni kierowca z Wielkiej Brytanii, Lando Norris triumfował w głównym wyścigu Formuły 2 w Bahrajnie podczas pierwszego weekendu na zapleczu Formuły 1. Gwiazdą wyścigu został Artiom Markiełow, który zdobył 3. miejsce po starcie pit lane.

Rafał Lichowicz
Lando Norris Materiały prasowe / McLaren / Lando Norris
Kierowca rezerwowy McLarena w F1, Lando Norris wykorzystał pierwsze pole startowe wywalczone w sobotnich kwalifikacjach i podczas głównego wyścigu Formuły 2 w Bahrajnie nie dał się wyprzedzić do mety żadnemu rywalowi notując swoje pierwsze zwycięstwo na zapleczu F1 w debiutanckim sezonie.

Na drugiej pozycji sobotnie zawody na torze Sakhir ukończyła nadzieja brazylijskiego motosportu - Sergio Sette Camara. 19-latek z Belo Horizonte, który podobnie jak Norris reprezentuje barwy teamu Carlin, startuje dopiero drugi rok w F2 i jest to jego trzecie podium w karierze.

Najniższy stopień podium po szalonym wyścigu wydarł dla siebie Artiom Markiełow. Kierowca Russian Time wystartował do zawodów z alei serwisowej po problemach z samochodem. Na dystansie 31 okrążeń niczym wybitny slalomista mijał rywali jak tyczki i w końcówce miał nawet szanse na wyprzedzenie drugiego Camary.

W niedzielę zaplanowano drugi wyścig sprinterski, w którym zawodnicy pierwszej ósemki staną na starcie w odwróconej kolejności. Przywilej startu z pierwszego pola otrzyma Maximilian Günther.