Katastrofa samolotu. Kierowca NASCAR Dale Earnhardt jr przeżył wypadek

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Orlando Sentinel / Na zdjęciu: Dale Earnhardt jr na prowadzeniu podczas wyścigu
PAP/EPA / Orlando Sentinel / Na zdjęciu: Dale Earnhardt jr na prowadzeniu podczas wyścigu
zdjęcie autora artykułu

Emerytowany kierowca wyścigowy NASCAR Dale Earnhardt junior oraz jego rodzina przeżyli katastrofę lotniczą w amerykańskim stanie Tennessee.

W tym artykule dowiesz się o:

Samolot runął i zapalił się po wylądowaniu na lotnisku w Elizabethton o 15:40 czasu lokalnego. Jak poinformował Federalny Urząd Lotnictwa (FAA), samolotem leciało dwóch pilotów.

Film z lotniska pokazuje strażaków próbujących stłumić płomienie rozdzierające samolot Cessna Citation.

Czytaj też: -> Tragiczny finał Donegal International Rally. Zmarł 3-krotny zwycięzca - Manus Kelly -> Wypadek pod Moskwą. Samochód wyleciał z trasy i zapalił się. Kierowca wyścigowy Siergiej Boriczew nie żyje

Na pokładzie byli właśnie Dale Earnhardt oraz jego rodzina. Siostra byłego zawodnika, Kelley Earnhardt, poinformowała, że Dale, Amy (żona) i Isla (córka) z dwoma pilotami byli uczestnikami wspomnianego wypadku. Dodała jednak, że wszyscy są bezpieczni i zostali zabrani do szpitala.

Według ABC News Earnhardt nabawił się jedynie drobnych skaleczeń i otarć. Zostanie przeprowadzone dochodzenie w sprawie wypadku.

Dale Earnhardt to dwukrotny zwycięzca wyścigu Daytona 500. Swoją karierę w wyścigach samochodowych zakończył w 2017 roku, a obecnie jest komentatorem NASCAR w NBC Sports.

Jego ojciec również był kierowcą wyścigowym, siedmiokrotnie był mistrzem NASCAR. Zginął w wypadku podczas ostatniego okrążenia zawodów Daytona 500 w 2001 roku. Dale Earnhardt junior zainspirował się ojcem w wieku 17 lat i poszedł w tym samym kierunku.

Źródło artykułu: