Robert Kubica szykuje się do 24h Le Mans. Udany początek Polaka

Robert Kubica wraz z ekipą WRT rozpoczął przygotowania do 24h Le Mans. W porannej sesji testowej ekipa Polaka zajęła trzecie miejsce w kategorii LMP2. To dobry prognostyk przed przyszłym tygodniem.

Łukasz Kuczera
Robert Kubica Materiały prasowe / Orlen Team / Na zdjęciu: Robert Kubica
Wprawdzie 24h Le Mans wystartuje w przyszłą sobotę o godz. 16, ale cała stawka znajduje się już na francuskim torze, gdzie w niedzielę rozpoczęły się testy przed najważniejszym wyścigiem długodystansowym na świecie. W pierwszej sesji Robert Kubica i jego WRT pokazali się z bardzo dobrej strony.

Zmagania w WRT rozpoczął Louis Deletraz, który ostatecznie spędził za kierownicą ponad 1,5 godziny. Po Szwajcarze do prototypu Oreca 07-Gibson wsiadł Robert Kubica. Polski kierowca dość szybko poprawił czas uzyskany przez Szwajcara, kręcąc okrążenie lepsze o prawie 3 sekundy.

Niestety, przejazd Kubicy został przerwany czerwoną flagą. Po wznowieniu sesji testowej za kierownicą w WRT usiadł Yifei Ye. Chińczyk wykorzystał poprawę warunków na torze i ostatecznie to on okazał się najlepszy spośród załogi WRT (3:34.167).

Zespół Kubicy został sklasyfikowany finalnie na trzecim miejscu, co jest dobrym prognostykiem przed 24h Le Mans. Warto bowiem pamiętać, że załoga z krakowianinem w składzie debiutuje w tym prestiżowym wyścigu długodystansowym.

Spośród kategorii LMP2 najlepszy wynik uzyskała załoga United Autosports - 3:33.038. Strata WRT do amerykańskiej ekipy wyniosła nieco ponad sekundę.