Jest medal dla Polski na MŚ 2019 w zapasach. Magomedmurad Gadżijew z brązem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Materiały prasowe / zapasy.org.pl / Na zdjęciu: Magomedmurad Gadżijew
Materiały prasowe / zapasy.org.pl / Na zdjęciu: Magomedmurad Gadżijew
zdjęcie autora artykułu

Reprezentant Polski Magomedmurad Gadżijew zdobył w Nursułtanie brązowy medal mistrzostw świata 2019 w zapasach w stylu wolnym w kategorii do 70 kilogramów.

W pojedynku o brązowy medal rywalem Magomedmurada Gadżijewa był Gruzin Zurabi Jakobiszwili. Reprezentant Polski po dwóch minutach i piętnastu sekundach prowadził 3:0. W końcówce pierwszej rundy Jakobiszwili wykonał akcję za dwa punkty i było 3:2. W drugiej 3-minutowej części wynik się nie zmienił.

To pierwszy medal dla Polski na mistrzostwach świata 2019 w zapasach. Dotychczas najlepszymi osiągnięciami Biało-Czerwonych były piąte pozycje Tadeusza Michalika (97 kg w stylu klasycznym), Roksany Zasiny (53 kg) oraz Jowity Wrzesień (57).

Jakobiszwili i Gadżijew rywalizowali w pojedynku o złoty medal podczas mistrzostw świata w 2017 roku w kategorii do 65 kilogramów. Wówczas triumfował Gruzin. Gadżijew reprezentuje Polskę od 2014 roku. Pierwszą wielką imprezą, w której pochodzący z Dagestanu zawodnik stanął na podium w biało-czerwonych barwach były igrzyska europejskie 2015. W Baku zajął wówczas drugie miejsce. Zapaśnik AKS Wrestling Team Piotrków Trybunalski zdobył medale w czterech ostatnich edycjach mistrzostw Europy: złoto w sezonie 2016, srebro w 2017 i 2018 oraz brąz w 2019. Jako Rosjanin został mistrzem świata juniorów w 2008 roku, a podczas ME 2010 seniorów otrzymał srebro.

W finale w kategorii do siedemdziesięciu kilogramów Rosjanin Dawid Bajew pokonał reprezentanta gospodarzy, Kazacha Nurkozhę Kaipanowa. Bajew zwyciężył w starciu z Gadżijewem w piątkowym półfinale.

W sobotę występował między innymi Zbigniew Baranowski. Aktualny wicemistrz Europy w kategorii do 86 kilogramów odpadł w 1/16 finału. W pierwszej walce porażkę zaliczył Radosław Baran (97 kg). Mistrzostwa świata 2019 zakończą się w niedzielę.

ZOBACZ WIDEO: "Klatka po klatce" (on tour): KSW 50. Janikowski wytłumaczył przebieg swojej walki. "Krzyczał, że się poddaje"

Źródło artykułu: