Zapasy. Mistrzostwa Europy Warszawa 2021: 2 medale Polaków w 1. dniu finałów

Krzysztof Bieńkowski zdobył srebrny medal mistrzostw Europy Warszawa 2021 w zapasach w kategorii do 65 kilogramów w stylu wolnym. Na trzecim stopniu podium stanął Radosław Baran (97 kg).

PZ
 Krzysztof Bieńkowski PAP/EPA / Andrzej Lange / Na zdjęciu: Krzysztof Bieńkowski
Po drodze do finału Krzysztof Bieńkowski pokonał 6:3 Białorusina Andrieja Bekreneua, 7:2 Bułgara Ruhana Rasima oraz 7:3 Mołdawianina Maxima Scultana. W pojedynku o złoty medal przeciwnikiem zapaśnika z  Atletycznego Klubu Sportowego Białogard był Zagir Szachijew.

W 90. sekundzie finału 30-letni Polak  objął prowadzenie 2:1 po wykonaniu obejścia, ale pierwsza, 3-minutowa odsłona zakończyła się jego porażką 2:7. W drugiej rundzie Szachijew powiększył przewagę - koniec walki nastąpił po 86 sekundach drugiej odsłony przy wyniku 2:13.

Dotychczas najlepszymi osiągnięciami Bieńkowskiego w mistrzostwach Europy były piąte pozycje z lat: 2014, 2018 oraz 2019.

Brązowy medal w kategorii do 97 kilogramów wywalczył Radosław Baran. Urodzony w 1989 roku zawodnik z WZS WKS Grunwald Poznań pokonał 8:1 reprezentanta Ukrainy Muraziego Mchedlidzego. W ćwierćfinale uczestnik igrzysk olimpijskich 2016 wygrał starcie z Bułgarem Ahmedem Batajewem. Z kolei w półfinale Baran przegrał z Alichanem Żabraiłowem, choć prowadził jeszcze 25 sekund przed końcem. Rosjanin ostatecznie zdobył złoto.

W środę o brąz powalczy reprezentujący Polskę Eduard Grigoriew (61 kg). Na czwartek i piątek zaplanowano zmagania o medale kobiet, a na sobotę i niedziele - mężczyzn w stylu klasycznym.

Czytaj także: W sobotę Karol Robak, w niedzielę Aleksandra Kowalczuk - medale dla Polski na mistrzostwach Europy,
Beata Pacut zdobyła złoto - pierwszy taki sukces od 2002 roku.

ZOBACZ WIDEO: Karolina Kowalkiewicz wraca do klatki UFC po fatalnej kontuzji. "To nie będzie pożegnalna walka"


Pomóż nam ulepszać nasze serwisy - odpowiedz na kilka pytań.
Czy reprezentant(ka) Polski zdobędzie złoty medal mistrzostw Europy Warszawa 2021?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×