KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Mistrzostwa Świata w klasie Optimist w Polsce

Od 25 sierpnia do 5 września w Dziwnowie odbędą się Mistrzostwa Świata w klasie Optimist dla dzieci i młodzieży do lat 16. W imprezie wystartuje ok 300 zawodników, w tym silna reprezentacja Polski.

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Materiały organizatora

Impreza odbywa się w Polsce po raz pierwszy. Do udziału w zawodach zgłoszonych została rekordowa liczba zawodników - ponad 300, którzy przyjadą do Polski z ponad 64 krajów. Uczestnicy to dzieci i młodzież do 16 roku życia, którzy walczyć będą w zawodach przez dziesięć dni. W reprezentacji Polski zobaczymy Filipa Szmita, Wiktora Kamińskiego, Tytusa Butowskiego, Filipa Miłoszewskiego oraz Pawła Abramowicza.

- Zawody tej rangi to prawdziwe święto żeglarstwa. Cieszę się, że kolejny raz udaje nam się w Polsce zorganizować wspaniałą imprezę dla młodych adeptów tej wymagającej dyscypliny. Jestem przekonany, że udział tak wielu zawodników w tej imprezie przyniesie korzyść nie tylko samej konkurencji ale i pokaże, że polscy zawodnicy bez kompleksów mogą rywalizować z najlepszymi - mówi Maciej Cylupa, prezes MT Partner, organizator wykonawczy mistrzostw.

Klasa Optimist to najmniejsza monotypowa międzynarodowa klasa jachtów, dla dzieci i młodzieży do 16 lat. Jest to łódka regatowa, przeznaczona do wprowadzenia najmłodszych w tajniki żeglarstwa regatowego. To właśnie na Optimiście pierwsze żeglarskie kroki stawiały obecne sławy jak Mateusz Kusznierewicz czy Sir Ben Ainsle. Optimist ze względu na małe koszty i łatwość obsługi to jedna z najpopularniejszych klas regatowych na Świecie. Aktualnie oficjalnie zarejestrowanych na świecie jest ponad 150 tys. łódek w ponad 100 krajach.

Mistrzostwa Świata Optimist organizowane są w Dziwnowie, gminie w woj. zachodniopomorskim, która znana jest z m.in. z organizacji zeszłorocznych Mistrzostwa Świata Juniorów w klasie Laser Radial. To właśnie w tej miejscowości organizowany jest m.in. Festiwal Gwiazd Sportu.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×