KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Rozpoczęły się mistrzostwa Europy w klasie Laser i Laser Radial

W piątek 26 lutego w Las Palmas w Hiszpanii rozpoczęły się mistrzostwa Europy w klasie Laser oraz Laser Radial. Na starcie zobaczymy między innymi przygotowującego się do igrzysk w Rio de Janeiro Kacpra Ziemińskiego.

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Jacek Kwiatkowski / PZŻ

Regaty potrwają od 26 lutego do 4 marca, ale pierwsze wyścigi zostaną przeprowadzone dopiero w niedzielę 28 lutego około godziny 11:00. Piątek i sobota przeznaczone są na rejestrację zawodników, wyścigi treningowe oraz regulaminowe pomiary sprzętu.

Na starcie w klasie Laser stanie między innymi przygotowujący się do igrzysk w Rio de Janeiro Kacper Ziemiński (SEJK "Pogoń" Szczecin), który na zeszłorocznych mistrzostwach Europy w Kingston w Kanadzie zajął jedenaste miejsce. W tej stawce zobaczymy jeszcze pięciu Polaków: Aleksandra Ariana, Tadeusza Kubiaka, Jakuba Rodziewicz, Dawida Kanię oraz Filipa Ciszkiewicza. Tytułu bronił będzie Holender Rutger van Schaardenburg. Poza nim na podium stanęli wtedy także reprezentant Niemiec Philipp Buhl oraz Chorwat Tonci Stipanović.

W klasie Laser Radial wystartują dwie Polki, Agata Barwińska (MOS SSW Iława) oraz Anna Brzozowska. Barwińska na poprzednich mistrzostwach Starego Kontynentu była dziewiąta. Reprezentantka Energa Sailing Team Poland ma jeszcze możliwość zdobycia olimpijskiej kwalifikacji, ale może o nią powalczyć tylko podczas regat Princessa Sofia Trophy na Majorce, które odbędą się w dniach 26 marca - 2 kwietnia 2016 roku. Przed rokiem tytuł najlepszej Europejki zdobyła Tatiana Drozdowskaja z Białorusi, druga była Alicia Cebrian Martinez de Lagos z Hiszpanii, a trzecie miejsce zajęła Finka Tuula Tenkanen.

W Laserze Radialu mężczyzn złotego medalu bronił będzie Marcin Rudawski, który jest także mistrzem świata. Za nim uplasowali się przed rokiem Matthias Belg Van De Loock oraz reprezentant Słowenii Zan Luka Zelko. Drugim Polakiem w tym zestawieniu będzie Jonasz Stelmaszyk.

Maciej Frąckiewicz

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×