ME w kitesurfingu: Błażej Ożóg nadal na szótej pozycji

Zdjęcie okładkowe artykułu: Facebook
Facebook
zdjęcie autora artykułu

Błażej Ożóg utrzymał szóste miejsce po drugim dniu mistrzostw Europy w kitesurfingu w konkurencji race (wyścig), które odbywają się we włoskiej miejscowości Cagliari na Sardynii.

W tym artykule dowiesz się o:

W środę zawodnicy zostali przydzieleni do innych grup niż te, w których rywalizowali we wtorek. Podczas drugiego dnia ścigania pogoda także pozwoliła na przeprowadzenie pięciu wyścigów dla każdej floty.

Nadal najlepszy z Polaków jest brązowy medalista ubiegłorocznych mistrzostw świata, Błażej Ożóg (SKŻ Ergo Hestia Sopot). Reprezentant Volvo Youth Sailing Team po miejscach 4., 3., 5., 4. i 3. utrzymał szóstą pozycję w klasyfikacji generalnej, którą zajmował po pierwszym dniu mistrzostw.

- Kolejny dobry dzień. Dzisiaj wiał słaby, ale bardzo stabilny wiatr na latawce o powierzchni 18 m2. Po 10 wyścigach plasuję się na 6. miejscu. Jutro półfinały, walka najlepszych 20 riderów o najlepsze miejsca! - podsumował drugi dzień rywalizacji Błażej Ożóg na swoim profilu na Facebooku.

Awans zanotował natomiast srebrny medalista w Pucharze Europy oraz mistrz Polski Maksymilian Żakowski (KS Dobra Marina), który po miejscach 5., 8., 4., 4. i 5. przesunął się z pozycji dwunastej na dziesiątą. Z kolei młody Tomasz Glazik (SKŻ Ergo Hestia Sopot) zajmował tego dnia miejsca 8., 10., 8., 11. oraz 9., co poskutkowało spadkiem z lokaty piętnastej na dziewiętnastą.

Na pierwszych trzech pozycjach nie zaszły żadne zmiany. Prowadzenie utrzymał reprezentant Włoch Riccardo Andrea Leccese (miejsca 3., 1., 1., 1. i 3.), ale tylko o dwa punkty wyprzedza zajmującego drugą lokatę mistrza świata, Maxime'a Nochera z Monako (miejsca 2., 1., 1., 2. i 2.). Trzy punkty dalej znajduje się z kolei wicemistrz świata, który broni tutaj złotego medalu, Oliver Bridge z Wielkiej Brytanii (miejsca 1., 2., 2., 1. i 1.).

Start do pierwszego czwartkowego wyścigu zaplanowany jest około południa. Mistrzostwa Europy potrwają do niedzieli 22 maja.

Maciej Frąckiewicz

ZOBACZ WIDEO Biało-Czerwoni do Rio: Piotr Myszka i Małgorzata Białecka (źródło TVP)

{"id":"","title":""}

Źródło artykułu: