KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Zakończyły się regaty Energa Sailing Cup - Puchar Trzech Ryb w Giżycku

Dobiegły końca kolejne, czwarte już eliminacje z cyklu imprez Energa Sailing Cup i już tylko jedne regaty dzielą nas od Wielkiego Finału w Sopocie.

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Jacek Kwiatkowski / PZŻ

Tegoroczny Puchar Trzech Ryb w Giżycku zgromadził 112 zawodniczek i zawodników grupy A oraz 152 młodych żeglarzy z grup B. Dla grupy A piątek i sobota upłynęły pod znakiem żeglowania w silnym wietrze. Grupa B, która dołączyła w sobotę również tak zapamięta te regaty, ponieważ w niedzielę, z uwagi na brak wiatru, nie udało się już rozegrać żadnego wyścigu.

Czujność organizatorów i sędziów pozwoliła bezpiecznie uchronić się przed piątkową burzą, która pojawiła się nad jeziorem Niegocin. Mnóstwo atrakcji, animacji i wydarzeń towarzyszących pozwoliły zaliczyć regaty do bardzo udanych i sprawnie przeprowadzonych. Podczas ceremonii zakończenia imprezy nagrodzeni zostali zawodnicy grup A, B, B do lat 9 oraz najmłodsi uczestnicy regat. Po wręczeniu trofeów nastąpiło losowanie nagród, a na sam koniec dzieci otrzymały słodki poczęstunek - specjalnie ufundowane na ten cel lody.

- Giżycko to wyjątkowy przystanek z cyklu Energa Sailing Cup. To, co charakteryzuje Giżycką Grupę Regatową, to niesamowite zaangażowanie lokalnych organizatorów oraz rodziców, co sprawia, że atmosfera pracy jest naprawdę szczególna. Dobra organizacja na wodzie połączona z mnóstwem atrakcji na brzegu sprawiają, że każde dziecko wyjeżdża z Giżycka bardzo zadowolone! - podsumowuje Maciej Szafran, Trener Główny ds. Rozwoju i Upowszechniania Żeglarstwa, koordynator programu Energa Sailing z ramienia PZŻ.

ZOBACZ WIDEO Kołodziński i Przybytek na czwórkę w ostatnim teście przed Rio (źródło TVP) Kołodziński i Przybytek na czwórkę w ostatnim teście przed Rio

Na regatach w Giżycku był obecny zawodnik kadry narodowej PZŻ, patron programu Energa Sailing w Olsztynie - Jacek Nowak, który nie tylko kibicował uczestnikom, ale był również obecny podczas wyścigów, warsztatów edukacji żeglarskiej dla dzieci i ostatecznie podczas ceremonii zakończenia regat i wręczenia nagród. - Był to dla mnie zaszczyt poznać i zobaczyć w akcji tak liczną i utalentowaną grupę żeglarzy klasy Optimist. Nie ukrywam, że ściganie się w tak wymagających warunkach zrobiło na mnie duże wrażenie! Niezwykle miło jest gościć jako patron programu Energa Sailing w swoim rodzinnym mieście - powiedział Jacek Nowak.

Punktem szczególnym było spotkanie motywacyjne, podczas którego uczestnicy regat mogli poznać Jacka osobiście, wysłuchać wskazówek oraz zapoznać się z tajnikami żeglowania w klasie 49er.

Klasyfikacja generalna Optimist grupa A prezentuje się następująco:

1. Maksymilian Cymerman - UKS BARNIM GOLENIÓW
2. Juliusz Hebel - BAZA MRĄGOWO
3. Gabriela Czapska - KS SPÓJNIA WARSZAWA
4. Jakub Gołębiowski - SSW MOS IŁAWA
5. Mateusz Grzempa - CHKŻ CHOJNICE
6. Filip Miłoszewski - UKS BARNIM GOLENIÓW
7. Igor Kuczys - MKŻ ARKA GDYNIA
8. Patryk Kosmalski - CHKŻ CHOJNICE
9. Marcel Misiaszek - UKS BARNIM GOLENIÓW
10. Sławomir Kapałka - YKP GDYNIA

Najlepsze dziewczęta:

1. Gabriela Czapska - KS SPÓJNIA WARSZAWA
2. Hanna Jarząbek - KS SPÓJNIA WARSZAWA
3. Klara Sobczak - MKS DWÓJKA WARSZAWA
4. Laura Szulc - CHKŻ CHOJNICE
5. Zofia Korsak - MKS DWÓJKA WARSZAWA
6. Aleksandra Soczyńska - YKP GDYNIA

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Polski Związek Żeglarski
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×