WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Volvo sponsorem tytularnym Gdynia Sailing Days na kolejne trzy lata

Przynajmniej przez kolejne trzy lata firma Volvo Car Poland pozostanie sponsorem tytularnym Gdynia Sailing Days. O tym fakcie poinformował prezes Volvo Auto Polska Arkadiusz Nowiński podczas konferencji prasowej w Gdyni.
Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Robert Hajduk / gdyniasailingdays.org

Największa impreza żeglarska w Polsce, Volvo Gdynia Sailing Days, organizowana jest od 2000 roku. Natomiast od roku 2012 jej sponsorem tytularnym jest firma Volvo. W piątek 16 lipca podczas konferencji prasowej w Gdyni o przedłużeniu współpracy z Gdyńskim Centrum Sportu poinformował prezes Volvo Car Poland Arkadiusz Nowiński.

- Jest to piąta edycja Volvo Gdynia Sailing Days, imprezy, której jesteśmy sponsorem tytularnym. Jesteśmy z niej bardzo zadowoleni i zdecydowaliśmy się na przedłużenie współpracy na kolejne trzy lata - powiedział Nowiński.

Prezes firmy Volvo wyjaśnił także dlaczego szwedzka marka związała się w ogóle z żeglarstwem oraz opowiedział o regatach Volvo Ocean Race.

- Jest to tradycja naszej marki, tradycja szwedzka. Szwedzi od zawsze związani są z żaglami i z pływaniem. Drugą sprawą jest to, że Volvo już 19 lat temu rozpoczęło organizację jednych z największych zawodów żeglarskich na świecie - Volvo Ocean Race. Areną tych zawodów są oceany i morza całego świata, a kolejna edycja będzie miała miejsce już za rok - opowiedział Nowiński.

Volvo Car Poland jest również partnerem Polskiego Związku Żeglarskiego i wspiera najbardziej uzdolnionych polskich żeglarzy młodego pokolenia.

- Jeśli chodzi o naszą współpracę z żeglarstwem to mamy jeszcze jeden program, który rozpoczęliśmy dwa lata temu wspólnie z Polskim Związkiem Żeglarskim - Volvo Youth Sailing Team. Wspieramy dziewięciu adeptów tego programu i liczymy na medale na następnych igrzyskach olimpijskich w Tokio - dodał.

W roku 2016 polscy żeglarze zdobyli w klasach olimpijskich po trzy medale mistrzostw świata i Europy oraz pięć razy stawali na podium w zawodach Pucharu Świata. Poza tym nasi reprezentanci zdobyli około 40 medali w konkurencjach nieolimpijskich kategoriach juniorskich oraz młodzieżowych.

Maciej Frąckiewicz z Gdyni

Szesnaście lat tradycji. Młodzi żeglarze znów w Gdyni (źródło TVP)

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×