KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Za nami Lodowy Puchar Giżycka 2017

W dniach 14-15 stycznia na jeziorze Niegocin w Giżycku odbyły się regaty o Lodowy Puchar Giżycka. Zwycięzcami zostali Dariusz Kardaś (DN Senior), Cezary Sternicki (Ice-Optimist), Wojciech Klimaszewski (DN Junior) oraz Patryk Chojnacki (Icesurfing).

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe

Zawiadomienie o regatach ukazało się na 48 godzin przed planowanym startem. Wszystko przez dynamicznie zmieniającą się pogodę i zapowiadane opady śniegu. Organizator wykonał doskonałą robotę i w ciągu krótkiego czasu świetnie przygotował imprezę. Regaty rozegrane zostały w klasach DN Senior, DN Junior, Ice-Optimist oraz Icesurfing.

Przy słabym wietrze w klasie DN Senior i Ice-Optimist rozegrano w sobotę 2 biegi, dla klasy DN Junior jeden bieg. W niedzielę ze względu na słaby wiatr udało się rozegrać tylko jeden wyścig w klasie Ice-Optimist. Natomiast w klasie Icesurfing łącznie udało się przeprowadzić trzy biegi.

Na bojerach wśród seniorów najlepszy okazał się Dariusz Kardaś, który wygrał dwa wyścigi. Trzy punkty za nim znalazł się dziesięciokrotny mistrze świata Karol Jabłoński, po tym jak zajął miejsca trzecie oraz drugie. Na najniższym stopniu podium stanął Marek Stefaniuk z miejscowego klubu. On kończył wyścigi na miejscach piątym i trzecim.

W klasie DN Junior, w której odbył się tylko jeden start, pierwszą lokatę zajął Wojciech Klimaszewski z giżyckiego klubu. Za nim uplasowali się Mikołaj Mickiewicz oraz Magda Anielska.

ZOBACZ WIDEO Extreme Sailing Series: Sydney Extreme Sailing Series: Sydney

Jeśli chodzi o klasę Ice-Optimist to dwa wyścigi wygrał Cezary Sternicki i triumfował w całych regatach. Drugą pozycję w ogólnej klasyfikacji zajął reprezentant gospodarzy Jakub Kamiński, który był dwa razy drugi, a trzecia lokata przypadła Mateuszowi Gigielewiczowi, po tym jak w pierwszym wyścigu był trzeci, a w drugim piąty.

W windsurfingu śnieżno-lodowym bezkonkurencyjny był Patryk Chojnicki z Bazy Mrągowo, który w żadnym z trzech wyścigów nie dał się nikomu wyprzedzić. Z drugiego miejsca wywalczonego na własnym terenie cieszył się Jędrzej Cituk, który mijał linię mety na pozycjach drugiej, trzeciej oraz ponownie drugiej. Trzeci ostatecznie był Jakub Polkowski z klubu YKP Warszawa, który dwa trzecie miejsca przedzielił drugim.

Łącznie w czterech klasach podczas regat na zamarzniętym jeziorze Niegocin wystartowało 80 zawodników.

Ostatecznie w klasie DN:
1. Dariusz Kardaś, P-13 (AZS UWM Olsztyn)
2. Karol Jabłoński, P-36 (OKŻ Olsztyn)
3. Marek Stefaniuk, P-107 (MBSW Giżycko)

Klasa Ice-Optimist:
1. Cezary Sternicki (Baza Mrągowo)
2. Jakub Kamiński (MBSW Giżycko)
3. Mateusz Gigielewicz (Baza Mrągowo)

Klasa DN Junior:
1. Wojciech Klimaszewski (UKŻR/MBSW Giżycko)
2. Mikołaj Mickiewicz (MKŻ Mikołajki)
3. Magda Anielska (KKS Warmia Olsztyn)

Klasa Icesurfing (Windsurfing śnieżno-lodowy):
1. Patryk Chojnicki (Baza Mrągowo)
2. Jędrzej Cituk (UKŻR/MBSW Giżycko)
3. Jakub Polkowski (YKP Warszawa)

Czy Karol Jabłoński po raz jedenasty w karierze zdobędzie tytuł mistrza świata w klasie DN?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa / inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×