WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo

PŚ w Miami: nieznaczny awans Agaty Barwińskiej

Agata Barwińska awansowała na osiemnaste miejsce po kolejnych dwóch wyścigach w klasie Laser Radial podczas żeglarskiego Pucharu Świata klas olimpijskich, który odbywa się w Miami w Stanach Zjednoczonych.
Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Pedro Martinez / Sailing Energy / World Sailing

Za nami kolejny dzień rywalizacji w Pucharze Świata u wybrzeży Florydy. Jak na razie pogoda nie sprawia większych problemów i w czwartek ponownie panowały dobre do żeglowania warunki wietrzne.

Jedyna przedstawicielka reprezentacji Polski, Agata Barwińska (MOS SSW Iława) ścigała się tego dnia przy wietrze od 8,5 do około 14 węzłów. Polka, która pływa w klasie Laser Radial, ponownie miała problemy po starcie w dwóch kolejnych wyścigach, przez co musiała później gonić swoje przeciwniczki.

Aktualnej mistrzyni Polski wyjątkowo nie udał się pierwszy czwartkowy wyścig. Na pierwszy znak wpływała bowiem trzydziesta trzecia, a później znalazła się w okolicy czterdziestego miejsca, by ostatecznie minąć linię mety jako trzydziesta dziewiąta. Jest to na razie najgorszy wynik naszej zawodniczki w amerykańskiej imprezie.

Jednak znacznie lepiej poradziła sobie w drugim wyścigu, chociaż przebiegał on z przygodami, ponieważ w trakcie jego trwania został przerwany. Polka płynęła wtedy w okolicach dwunastej pozycji. Kiedy żeglarki wystartowały po raz kolejny to Barwińska płynęła początkowo na dwudziestej piątej pozycji, ale po dzielnej walce przecięła linię mety czternasta. Pozwoliło jej to awansować w klasyfikacji generalnej z pozycji dwudziestej na osiemnastą.

Na pozycję liderki powróciła reprezentantka Grecji Vasileia Karachaliou, która najpierw była najlepsza, a następnie piąta. Natomiast na drugą lokatę spadła brązowa medalistka igrzysk w Londynie Evi van Acker z Belgii, po tym jak dzień rozpoczęła trzecim miejscem, a zakończyła dopiero jedenastym i traci punkt do Greczynki. Na trzeciej pozycji nadal pozostała Francuzka Mathilde De Kerangat, ale po miejscach piętnastym oraz drugim znajduje się aż dwadzieścia trzy punkty za Belgijką. Dzień wcześniej jej starta do drugiej pozycji wynosiła trzynaście punktów.

Kolejne wyścigi w klasie Laser Radial zaplanowane są na piątek 27 stycznia na godzinę 12:30 czasu miejscowego. W Polsce będzie to godzina 18:30.

Maciej Frąckiewicz

ZOBACZ WIDEO Regaty Vendee Globe: do trzech razy sztuka
Regaty Vendee Globe: do trzech razy sztuka

Czy Agata Barwińska awansuje do wyścigu medalowego?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.