WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo

Jan Maszkiewicz mistrzem Polski w windsurfingu zimowym

Jan Maszkiewicz wywalczył złoty medal mistrzostw Polski w windsurfingu zimowym, które w dniach 10-12 lutego odbyły się na zamarzniętym Zalewie Zegrzyńskim. Drugie miejsce zajął Jan Suliński, a z brązowego medalu cieszył się junior Michał Warzocha.
Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe

Początkowo regaty miały odbyć się na zamarzniętej tafli jeziora Niegocin w Giżycku, ale z powodu zbyt dużej ilości śniegu na lodzie, organizatorzy postanowili przenieść rywalizację na Zalew Zegrzyński.

Od pierwszego dnia ścigania zdecydowanie najlepsi byli dwaj zawodnicy, Jan Maszkiewicz (YKP Warszawa) i Jan Suliński (SKŻ Sopot), którzy często mijali linię mety blisko siebie. Ostatecznie mistrzem Polski w windsurfingu zimowym został żeglarz warszawskiego klubu, który wygrał aż dziewięć z dwunastu rozegranych wyścigów i tylko trzykrotnie był drugi.

Srebrny medal wywalczył Suliński, tracąc siedem punktów do zwycięzcy. On z kolei trzy razy był najlepszy, sześciokrotnie osiągał metę jako drugi, dwa razy był trzeci i raz piąty. Niespodziewanie na najniższym stopniu podium stanął junior z klubu MBSW Giżycko Michał Warzocha (miejsca 3., 3., 7., 3., 4., 5., 4., 6., 3., 3., 4. i 2.).

W regatach wzięło udział łącznie czterdziestu sześciu zawodników w kategoriach seniorskich, młodzieżowych i juniorskich.

Maciej Frąckiewicz

ZOBACZ WIDEO Regaty Vendee Globe: do trzech razy sztuka
Regaty Vendee Globe: do trzech razy sztuka

Czy windsurfing zimowy będzie w przyszłości konkurencją olimpijską?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.