Ruszyły zapisy na XII Nord CUP!

Nord CUP to wspaniałe żeglarskie wydarzenie rozgrywane na wodach zatoki Gdańskiej i jedna z największych tego typu imprez w Polsce, która w tym roku odbędzie się już po raz 12 (23.06-2.07.2017).

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Bartosz Modelski

Sercem regat będzie jak co roku AZS Centralny Ośrodek Sportu Akademickiego w gdańskich Górkach Zachodnich. Podczas Nord CUPu odbędą się zawody rangi mistrzostw Polski, załogi walczyć będą też o punkty pucharowe.

Tegoroczny Nord CUP otworzy ponownie pełnomorski wyścig jachtów morskich B8 Race, którego trasa prowadzić będzie z Górek Zachodnich w kierunku boi umieszczonej w pobliżu platformy Lotos Petrobaltic na złożu B8 i z powrotem.

Program Nord CUP Gdańsk 2017:

  • 23 czerwca: wyścig B8 Race
  • 24-25 czerwca: mistrzostwa Polski klasy Micro oraz regaty klas Delphia 24, Scandinavia650
  • 24-26 czerwca: mistrzostwa Polski Hobie Cat 16 oraz klasa Europa, Finn, Laser 4.7, Laser Radial, Laser Standard
  • 27-29 czerwca: klasa 420 oraz O'pen BIC, Optimist grupa A i grupa B
  • 30 czerwca - 2 lipca: mistrzostwa Polski klasy Korsarz, mistrzostwa Polski klasy Nautica 450 oraz starty klas Flying Dutchman i OK Dinghy
  • 1 lipca: w samo południe wystartuje Wyścig o Bursztynowy Puchar Neptuna
  • 1-2 lipca: mistrzostwa Polski Sportboat oraz starty klas Omega i jachtów morskich w grupach ORC Club, KWR i OPEN
Nowością podczas tegorocznych regat jest m.in. dołączenie regat do platformy Manage 2 Sail.

- Każdego roku staramy się wprowadzać pewne nowości. W tym roku jedną z nich jest międzynarodowy system do zarządzania regatami, Manage 2 Sail - mówi dyrektor sportowy Nord CUPu, Michał Korneszczuk.

ZOBACZ WIDEO Regaty Vendee Globe: do trzech razy sztuka Regaty Vendee Globe: do trzech razy sztuka

- Dzięki temu będziemy mogli lepiej obsługiwać zgłoszenia startujących załóg, zarządzać ogłoszeniami dla zawodników, również on-line, oraz natychmiastowo publikować w internecie wyniki - podsumowuje.

Rejestracja jest już otwarta - wystarczy wejść na stronę www.nordcup.pl i po kliknięciu zakładki "zgłoszenia on-line" następuje przekierowanie do systemu zgłoszeń na Manage 2 Sail, gdzie pozostaje już tylko znalezienie swojej klasy żeglarskiej i zarejestrowanie się do regat. Natomiast w zakładce "dla zawodników" na stronie regat oraz na "tablicy ogłoszeń" na platformie Manage 2 Sail dostępne są zawiadomienia o regatach (ZoR). Niezmiennie również w tym roku: im wcześniej, tym lepiej, bo dla załóg, które zgłoszą się i opłacą wpisowe przed 10 czerwca, obowiązuje preferencyjna stawka wpisowego.

Pierwsza edycja regat Nord CUP odbyła się w 2006 roku w Jastarni. Wystartowało tam 17 jachtów. W jubileuszowych regatach w 2015 wzięło udział ponad 780 zawodników na 375 jachtach, a w kolejnych edycjach popularność Nord CUP’u nie słabnie, bo niezmiennie łączą one pokolenia żeglarzy oraz niezapomnianą atmosferę i wysoki poziom sportowy.

Czy frekwencja tegorcznych regat Nord CUP będzie rekordowa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×