MŚ w klasie 470: Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczynska awansowały na 3. miejsce

Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczynska po dwóch bardzo dobrych wyścigach awansowały na trzecie miejsce podczas mistrzostw świata w olimpijskiej klasie 470, które odbywają się w Salonikach.

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Nikos Alevromytis / 2017worlds.470.org

Podczas drugiego dnia zmagań u wybrzeży Grecji pogoda ponownie pozwoliła organizatorom na przeprowadzenie wszystkich zaplanowanych wyścigów. Tym razem odbyły się po dwa starty w każdej grupie we flotach męskich oraz żeńskich.

Po raz kolejny świetnie spisały się Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczynska (SEJK Pogoń Szczecin/ChKŻ Chojnice). Mistrzynie Polski w pierwszym i drugim wyścigu zajęły drugie miejsce i awansowały w klasyfikacji generalnej z pozycji piątej na trzecią. Lepiej niż podczas pierwszego dnia rywalizacji pływały natomiast Antonina Marciniak i Julia Oleksiuk (Baza Mrągowo/AZS Warszawa), bo najpierw zameldowały się na mecie siedemnaste, a później zajęły jedenaste miejsce i w efekcie przesunęły się z lokaty czterdziestej dziewiątej na czterdziestą. Jednak to było za mało, aby znaleźć się w złotej grupie, do której zakwalifikowała się połowa stawki czyli trzydzieści załóg.

Na prowadzeniu nadal znajdują się Hannah Mills i Eilidh McIntyre z Wielkiej Brytanii, które we wtorek zajęły miejsca piąte oraz trzecie. Drugie nadal są także brązowe medalistki ostatnich igrzysk, Słowenki Tina Mrak i Veronika Macarol, po tym jak w pierwszym wyścigu były trzecie, a w drugim czternaste.

Wśród mężczyzn gorzej poradziły sobie dwa polskie duety i ich także nie zobaczymy w grupie złotej. Maciej Sapiejka i Adam Krefft (SEJK Pogoń Szczecin/WCSS) rozpoczęli dzień miejscem dwudziestym czwartym, a zakończyli trzydziestym i spadli z lokaty trzydziestej drugiej na czterdziestą trzecią. Natomiast Kamil Cesarski i Dominik Janowczyk (Baza Mrągowo/SEJK Pogoń Szczecin) najpierw minęli linię mety jako trzynasta załoga, a następnie jako trzydziesta pierwsza, przez co zamienili miejsce trzydzieste ósme na czterdzieste piąte.

Tutaj prowadzenie utrzymali Szwedzi Anton Dahlberg i Fredrik Bergstrom, którzy zajęli tego dnia miejsca pierwsze oraz drugie. Na drugiej pozycji pozostali także broniący brązowego medalu Australijczycy Mathew Belcher i William Ryan (miejsca 4. i 1.), którzy są także aktualnymi wicemistrzami olimpijskimi oraz trzecią ekipą Europy. Z kolei na trzecią pozycję wskoczyli Austriacy David Bargehr i Lukas Mahr (miejsca 1. i 3.).

Kolejne wyścigi zaplanowane są na środę na godzinę 14:00 czasu miejscowego (13:00 czasu polskiego) i w każdej z grup odbyć się mają po dwa starty. Regaty potrwają do soboty 15 lipca.

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: Tańczący Leo Messi i Katarzyna Kiedrzynek na plaży (WIDEO)
Czy Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczynska wywalczą historyczny medal mistrzostw świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×