KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Nowi zawodnicy dołączyli do Volvo Youth Sailing Team Poland

W sobotę na konferencji podczas Volvo Gdynia Sailing Days została ogłoszona lista młodych zawodników, których będzie wspierała firma Volvo Car Poland - Volvo Youth Sailing Team Poland. Wśród nich znalazło się kilkoro nowych żeglarskich talentów.

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Robert Hajduk / Volvo Gdynia Sailing Days 2017

W sobotę odbyła się konferencja prasowa podsumowująca 18. edycję Volvo Gdynia Sailing Days. Poza podsumowaniem całej imprezy po raz czwarty został ogłoszony skład Volvo Youth Sailing Team Poland. Jest to grupa najbardziej uzdolnionych polskich żeglarzy młodego pokolenia, których finansowo i sprzętowo wspiera Volvo Car Poland. Volvo od trzech lat jest partnerem Polskiego Związku Żeglarskiego w ramach tego programu.

- Volvo Youth Sailing Team Poland jest efektem znakomitej współpracy pomiędzy Ministerstwem Sportu i Turystyki, Volvo Car Poland i Polskim Związkiem Żeglarskim. Ten program ma na celu stworzenie optymalnych warunków do realizacji szkolenia - powiedział prezes Polskiego Związku Żeglarskiego Tomasz Chamera.

W najnowszych składzie tego temu znalazło się 12 zawodników - Radosław Furmański (DKŻ Dobrzyń) w klasie RS:X, Magdalena Kwaśna (ChKŻ Chojnice) i Wiktoria Gołębiowska (MOS SSW Iława) w klasie Laser Radial, Jakub Rodziewicz (SEJK Pogoń Szczecin) w klasie Laser Standard, Maja Micińska (YKP Gdynia) w klasie 29er, Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda (YKP Gdynia/AZS AWFiS Gdańsk) w klasie 49erFX, Hanna Dzik (YKP Gdynia) w klasie 420, Mikołaj Staniul i Kajetan Jabłoński (YKP Gdynia) w klasie 29er oraz Tymoteusz Cierzan i Oskar Niemira (UKS Navigo Sopot) w klasie Nacra 15. Część z nich jest uczestnikami tego programu od początku. Natomiast znalazło się w tym gronie 5 nowych młodych talentów. Są to Gołębiowska, Rodziewicz, Łoboda, Cierzan i Niemira.

- Są to zawodnicy, którzy pokazują jak dobrą i efektywną współpracą może być współdziałanie Polskiego Związku Żeglarskiego, Volvo Car Poland i Ministerstwa Sportu i Turystyki. Są to bardzo utalentowani żeglarze, medaliści konkurencji juniorskich mistrzostw Europy i świata, którzy liczymy, że w niedalekiej przyszłości będą osiągać sukcesy w igrzyskach olimpijskich. Być może wezmą udział w igrzyskach w Tokio, a jeśli się nie uda to w następnych. W żeglarstwie niesamowicie ważna jest cierpliwość. Może to powiedzieć na przykład Agnieszka Skrzypulec z Irminą Mrózek Gliszczynską albo Przemysław Miarczyński, który czekał aż cztery igrzyska, żeby wywalczyć medal olimpijski. Agnieszka z Irminą także długo musiały żeglować, żeby zdobyć tytuł mistrzyń świata - dodał Chamera.

Podczas tegorocznej edycji zawodów w Gdyni mogliśmy zobaczyć siedmioro reprezentantów Volvo Yotuh Sailing Team Poland. Najlepiej z nich zaprezentowała się Wiktoria Gołębiowska, która została mistrzynią Europy juniorek. Natomiast bardzo dobre, drugie miejsce w Pucharze Europy zajęli Mikołaj Staniul i Kajetan Jabłoński, a Tymoteusz Cierzan z Oskarem Niemirą zwyciężyli w Pucharze VGSD na katamaranie klasy Hobie Cat 16.

Czy któryś z reprezentantów Volvo Youth Sailing Team Poland wystąpi na igrzyskach w Tokio?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×