Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Jakub Surowiec najlepszy z Polaków po pierwszym dniu mistrzostw świata A-Class

Jakub Surowiec jest najwyżej sklasyfikowanym Polakiem po pierwszym dniu mistrzostw świata katamaranów A-Class, które odbywają się w Sopocie i zajmuje bardzo dobre czwarte miejsce. Piąty jest Tymoteusz Bendyk, a prowadzi Australijczyk Steven Brewin.

Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Jakub Surowiec na katamaranie A-Class Materiały prasowe / Bartosz Modelski / Sail Spotting / Na zdjęciu: Jakub Surowiec na katamaranie A-Class

Regaty katamaranów o randze mistrzostw świata są organizowane w Polsce po raz pierwszy w historii. Podczas pierwszego dnia rywalizacji na wodach Zatoki Gdańskiej pogoda pozwoliła organizatorom na sprawne przeprowadzenie dwóch zaplanowanych na poniedziałek wyścigów.

125 zawodników z 18 krajów zostało podzielonych na dwie grupy i bardzo dobrze udział w tej imprezie rozpoczęło kilku Polaków. Najwyżej sklasyfikowany jest świeżo upieczony mistrz Polski Jakub Surowiec (UKS Navigo Sopot), który w pierwszym wyścigu minął linię mety drugi, a w następnym był trzeci i zajmuje bardzo dobre, czwarte miejsce w całych regatach.

Wysoko, bo na czwartej pozycji znajduje się także jego klubowy kolega Tymoteusz Bendyk, po tym jak najpierw przypłynął piąty, a następnie również trzeci. W pierwszej dziesiątce znajduje się jeszcze dwóch reprezentantów Polski, Jacek Noetzel (UKS Navigo Sopot), który po miejscach siódmym i czwartym zajmuje dziewiątą pozycję oraz Maciej Żarnowski (również UKS Navigo Sopot), który po miejscach piątym i ósmym jest dziesiąty.

Na prowadzeniu znajduje się dwóch Australijczyków, którzy wygrali po dwa wyścigi w swoich grupach. Są to dwukrotny mistrz świata Australijczyk Steven Brewin (2001 i 2011), który przed rokiem był trzeci oraz aktualny jeszcze wicemistrz świata Darren Bundock. Trzecią pozycję zajmuje Szwajcar Sandro Caviezel, po miejscach drugim i trzecim. On ma na koncie tyle samo punktów, co Surowiec, ale jest wyżej w klasyfikacji, ponieważ o kolejności decydowało miejsce w ostatnim wyścigu.

Kolejne wyścigi zaplanowane są na wtorek 22 sierpnia na godzinę 12:00.

Zawody maja potrwać do piątku 25 sierpnia. Jednak jeśli okaże się, że z jakichś powodów w ciągu tych pięciu dni nie uda się organizatorom przeprowadzić odpowiedniej liczby zaplanowanych wyścigów to do dyspozycji będzie jeszcze dzień rezerwowy - sobota 26 sierpnia.

A-class Worlds 2017 | Practice race & opening ceremony from provideos.pl on Vimeo.

Patronat honorowy nad mistrzostwami objęli marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, minister sportu i turystyki Witold Bańka, prezydent miasta Sopotu Jacek Karnowski, Urząd Morski, Polski Związek Żeglarski oraz Pomorski Związek Żeglarski.

ZOBACZ WIDEO Kontrowersje w meczu Realu. Ramos wyleciał z boiska [ZDJĘCIA ELEVEN]

Czy któryś z Polaków wywalczy medal mistrzostw świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×