Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

MŚ w klasie 49er: Przybytek i Kołodziński ponownie nie pływali

Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński po dniu bez wyścigów zajmują piąte miejsce podczas mistrzostw świata w olimpijskich klasach 49er i 49erFX, które odbywają się w portugalskim Porto.
Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Paweł Kołodziński (L) i Łukasz Przybytek (P) na jachcie olimpijskiej klasy 49er Materiały prasowe / Pedro Martinez / Sailing Energy / Na zdjęciu: Paweł Kołodziński (L) i Łukasz Przybytek (P) na jachcie olimpijskiej klasy 49er

Niestety w piątek nie wszyscy mieli możliwość rywalizacji. Wszystko utrudnił zbyt silny wiatr. Ostatecznie jedynie w złotej grupie kobiet udało się przeprowadzić cztery wyścigi. Natomiast dwa wyścigi odbyły się w pozostałych grupach żeńskich oraz brązowej mężczyzn, a pozostali pojawili się tego dnia na wodzie, ale później wrócili na brzeg, nie zaliczając ani jednego wyścigu.

W związku z tym nic nie zmieniło się na najważniejszych pozycjach w klasie 49er. Jedyną polską załogą w złotej grupie są Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk), którzy zajmują piąte miejsce i tracą tylko jeden punkt do drugiej pozycji. Pozostałe dwie nasze ekipy znajdują się w grupie srebrnej. Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (AZS AWFiS Gdańsk/AZS Poznań) zajmują dwudzieste piąte miejsce, a na trzydziestym czwartym plasuj się Przemysław Filipowicz i Jacek Nowak (AZS AWFiS Gdańsk/AZS UWM Olsztyn).

Liderami są mistrzowie Europy, Dylan Fletcher-Scott i Stuart Bithell z Wielkiej Brytanii. Drugą lokatę z czteropunktową stratą zajmują Hiszpanie Diego Botin i Iago Lopez Marra, a na trzeciej pozycji, z taką samą liczbą punktów, znajdują się Niemcy Justus Schmidt i Max Boehme.

Wśród pań w klasie 49erFX nadal najwyżej sklasyfikowaną polską załogą są reprezentantka Volvo Youth Sailing Team Poland Aleksandra Melzacka z załogantką Kingą Łobodą (YKP Gdynia/AZS AWFiS Gdańsk). Nasze zawodniczki były tego dnia osiemnaste oraz siedemnaste i awansowały z pozycji czterdziestej szóstej na czterdziestą. Pozostałe dwa polskie duety nie ukończyły ani jednego wyścigu. W związku z tym siostry Madeleine i Nadia Zielińskie (AZS UWM Olsztyn) spadły z pozycji czterdziestej siódmej na pięćdziesiątą, a Sara Piasecka i Sandra Jankowiak (OKŻ Olsztyn) przesunęły się z lokaty pięćdziesiątej drugiej na pięćdziesiątą trzecią.

ZOBACZ WIDEO Maciej Giemza: Chcę wygrać Baja Poland

Nowymi liderkami zostały brązowe medalistki igrzysk w Rio de Janeiro, Dunki Jena Hansen i Katja Salskov-Iversen (miejsca 11., 1., 2. i 1.), które zepchnęły na drugą pozycję aktualne wicemistrzynie olimpijskie, Alexandra Maloney i Molly Meech z Nowej Zelandii (miejsca 2., 4., 7. i 11.). Natomiast trzecią lokatę utrzymały triumfatorki ostatnich igrzysk, Brazylijki Martine Grael i Kahena Kunze (miejsca 1., 3., 3. i 10.).

Sobota będzie ostatnim dniem zawodów u wybrzeży Portugalii. Na razie nie wiadomo na którą godzinę zaplanowane są wyścigi tego dnia.

Czy Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński staną na podium mistrzostw świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×