WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Przed nami żeglarski mecz Polska - Niemcy

Przed nami wyjątkowe wydarzenie, którego jeszcze w Szczecinie nie było. Żeglarski mecz Polska - Niemcy na Odrze w samym centrum miasta! A do tego koncertowy weekend na Wyspie Grodzkiej i Finał Szczecińskiej Ligi Regatowej.
Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Na zdjęciu: Plakat zapowiadający żeglarski mecz Polska - Niemcy

Zapraszamy na TYPER.WP.PL! Wejdź i stwórz własną ligę!

Mecz Polska - Niemcy to wyjątkowe regaty w trzech dyscyplinach. Regaty odbędą się w formułach: flotowej (fleet racing), zespołowej (team racing) i meczowej (match racing), a każdy z krajów reprezentować będzie zespół składający się z 3 załóg. Za wygraną w każdej dyscyplinie reprezentacja otrzymuje 1 punkt. Wygra ten zespół który pierwszy zdobędzie 2 punkty.

Kapitanem polskiego zespołu będzie Patryk Zbroja, a w składzie naszej reprezentacji zobaczymy m.in. Szymona Jabłkowskiego i członków zespołu Bakista Team. Ekipą niemiecką kierować będzie znany i doświadczony żeglarz meczowy Jens Hartwig.

- To zupełnie nowa, nigdzie jeszcze nie rozgrywana formuła ścigania. To połączenie 3 różnych formuł ścigania żeglarskiego i punktacja trochę wzorowana na Pucharze Davisa w tenisie - wyjaśnia Maciej Cylupa z Polish Match Tour, pomysłodawca i organizator wydarzenia.

- Naszym celem jest stworzenie widowiska, tak aby co 2 godziny kibice mogli obserwować finał każdej z dyscyplin i emocjonować się bardzo krótkimi, kilkuminutowymi, dynamicznymi wyścigami. Wszystko odbędzie się na Odrze przy Wyspie Grodzkiej w zasięgu wzroku, przez co kibice i zawodnicy będą czuli się jak na stadionie. Dodatkowo przygotowaliśmy dla kibiców dużo atrakcji - dodaje.

ZOBACZ WIDEO Mistrz olimpijski, Mateusz Kusznierewicz rusza w rejs dookoła świata!

Na brzegu Centrum Żeglarskie, współorganizator wydarzenia, przygotuje atrakcje dla publiczności w postaci koncertów, rejsów i komentarza na żywo. Powstanie scena koncertowa przy budynku mariny na Wyspie Grodzkiej, a dla zainteresowanych organizowane będą 30 minutowe rejsy jachtem po Odrze. Wszystko bez opłat i otwarte dla wszystkich.

PROGRAM

Regaty
13.10.17 (piątek)
14.00 - 16.00: oficjalne treningi
16.00 - 18.00: wyścigi flotowe

14.10.17 (sobota)
11.00 - 12.00: wyścigi flotowe
12.00 - 14.30: wyścigi zespołowe
14.30 - 17.00: wyścigi meczowe, Finał
17.30 - zakończenie regat

Koncerty
14.10.17 (sobota)
13.00 - 13.45: muzyka światowa w wykonaniu saksofonisty Krzysztofa Kalki
14.00 - 15.00: JACKPOT
15.15 - 16.15: Klang

15.10.17 (niedziela)
13.45 - 14.45: Los Cafe
15.00 - 16.00: duet gitarowy Waldemar Zieliński i Krzysztof Sosnowski z wokalem Aleksandry Szachniuk
16.15 - 17.15: After Blues

Dodatkowo w niedzielę na Odrze odbędzie się finał Szczecińskiej Ligii Regatowej, kończącej 4 regatowy cykl imprez dla lokalnych klubów i zespołów żeglarskich. Zapraszamy widzów już od godziny 10:00. Koniec zaplanowany jest na godzinę 16:00. Czas umilą kolejne występy na scenie, zlokalizowanej na Wyspie Grodzkiej. Bazą wyścigów będzie zaś NorthEast Marina Szczecin.

Organizatorami wydarzenia są MT Partners (organizator regat Polish Match Tour) oraz Centrum Żeglarskie w Szczecinie. Planowana jest relacja na żywo na profilu facebook Polish Match Tour.

Mecz Polska - Niemcy możemy zorganizować dzięki projektowi "Baza turystyki żeglarskiej - Port Jachtowy Szczecin i ZeRUM Ueckermünde - na transgranicznym szlaku wodnym". Projekt współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Celu 3 "Europejska Współpraca Terytorialna" -"Współpraca Transgraniczna" Krajów Meklemburgia-Pomorze Przednie / Brandenburgia i Rzeczpospolitej Polskiej (Województwo Zachodniopomorskie) 2007-2013.

Kto wygra żeglarski mecz w Szczecinie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×