WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Radosław Jamróz wygrywa Śląską Ligę Regatową!

Zakończyła się 5 edycja Śląskiej Ligi Regatowej czyli cyklicznych żeglarskich rozgrywek ligowych rozgrywanych na wodach Zalewu Rybnickiego. Bezkonkurencyjnym okazała się załoga RKZ Inżbud w składzie Radosław Jamróz oraz Zbigniew i Filip Bogaccy.
Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Impact Production

Wejdź na TYPER.WP.PL, twórz własne ligi i typuj wyniki meczów!

RKZ Inżbud wygrywając 3 wyścigi zapewniła sobie awans na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej. Niespodziewanie dotychczasowy lider Krzysztof Harnasz z Instalmexu zanotował słabszy występ, zakończył regaty dopiero na 5. miejscu i spadł w klasyfikacji końcowej Ligi na drugie miejsce.

Przed finałową rundą na czele znajdowały się trzy załogi - Inżbudu, Instalmexu oraz Nowego Domu i wszystko wskazywało, że walka o końcowy triumf rozegra się pomiędzy tymi załogami. Jednak finałowe regaty obfitowały w zacięte, ciasne wyścigi i końcowe wyniki obfitują w niespodzianki. Wspomniany Inżbud postawił "kropkę nad i" i wygrał wszystko, co było do wygrania, awansując w rankingu z miejsca trzeciego na pierwsze.

Walcząca o trzecie miejsce kobieca załoga Nowy Dom ze sternikiem Anetą Harnasz, tym razem pływała z mniejszym szczęściem, zajmując w finałowej rundzie dopiero szóste miejsce i tym samym spadając z podium w klasyfikacji generalnej ligi na czwartą pozycję. Niespodziewanie doskonale popłynęła załoga Possible Worldwide Polska zajmując bardzo dobre drugie miejsce w regatach, a zdobyte punkty pozwoliły im na awans na trzecią lokatę w rankingu ligi, wyprzedzając Nowy Dom.

Doskonały start zanotowała druga kobieca załoga K4D ze Śląskiego Yacht Clubu, zajmując najlepsze w historii 3 miejsce w regatach i wygrywając jeden z wyścigów!

ZOBACZ WIDEO: Efektowne wypłynięcie na pełne morze podczas startu Volvo Ocean Race w Alicante (WIDEO)

Wyniki finałowych regat:

1. RKZ Inzbud 3 pkt
2. Possible 4 pkt
3. Sląski Yacht Club K4D 6 pkt
4. Multicomfort 6 pkt
5. Instalmex 7 pkt
6. Nowy Dom 7 pkt
7. SYC 2 12 pkt

Ranking końcowy Śląskiej Ligi Regatowej 2017:

1. RKZ Inzbud (Radosław Jamróz) - 33 pkt
2. Instalmex (Krzysztof Harnasz) - 27 pkt
3. Possible Worldwide Polska (Grzegorz Niemczyk) - 24 pkt
4. NOWY DOM (Aneta Harnasz) - 23 pkt
5. Śląski Yacht Club K4D (Justyna Chudzińska, Agnieszka Chudzińska) - 15 pkt
6. MultiComfort (Wojciech Sałata) - 15 pkt
7. SYC 2 (Andrzej Pytlik, Tomasz Wojtalik) - 8 pkt

Bazą regat był ośrodek Rybnickiego Klubu Żeglarskiego im Pierożka przy ulicy Rudzkiej 236b.

Śląska Liga jest kontynuacja projektu cyklicznych żeglarskich rozgrywek w formie ligi, mającego na celu aktywizację lokalnych zawodników i klubów żeglarskich i zachęcenie ich do wspólnej rywalizacji. Podobne projekty wystartowały już w Szczecinie i Trójmieście. W lidze udział biorą dowolnie zorganizowane zespoły żeglarskie, a jednakowy sprzęt w postaci floty jachtów Skippi 650 dostarcza organizator. Dzięki temu liczą się tylko umiejętności załóg, a zawodnicy nie muszą posiadać swoich jachtów co zdecydowanie ułatwia udział w regatach.

Śląska Liga Regatowa organizowana jest przy współpracy z Rybnickim Klubem Żeglarskim i przy wsparciu Miasta Rybnik.

Organizatorem regat jest firma MT Partners, która od 2007 roku zorganizowała takie imprezy jak cykl regat Pucharu Świata ‘Polish Match Tour’, Mistrzostwa Świata w Klasie Optimist, Mistrzostwa Świata Juniorów i Mistrzostwa Europy w match racingu. Od 5 lat organizuje również Ligi Regatowe w Szczecinie i w Rybniku oraz ogólnopolską Polską Ekstraklasę Żeglarską z regatami w Szczecinie, Świnoujściu, Gdyni i Sopocie.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×