WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Wystartował VII Pantaenius Jacht Foto!

Właśnie wystartowała kolejna edycja konkursu Pantaenius Jacht Foto. Jest to już 7 odsłona "foto rywalizacji". Konkurs otwarty jest dla każdego miłośnika fotografii żeglarskiej, więc czas przejrzeć albumy z minionego sezonu i poszukać urokliwych ujęć.
Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Andrzej Radomski / Na zdjęciu: Jacht klasy 2.4mR (zdjęcie otrzymało 3. miejsce w VI edycji żeglarskiego, fotograficznego konkursu Pantaenius Jacht Foto)

Zgłoszenia przesyłać można od 1 stycznia 2018 r. do 5 lutego 2018 r. poprzez formularz na stronie jachtfoto.pl. W lutym nad przesłanymi pracami obradować będzie jury, które wyłoni finałową 30-tkę zdjęć oraz przyzna nagrody główne i specjalne. Również publiczność, przyznając swoje głosy, będzie miała możliwość wyboru najlepszego żeglarskiego kadru, który otrzyma właśnie Nagrodę Publiczności. Ogłoszenie wyników nastąpi podczas marcowych targów Wiatr i Woda w Warszawie.

Nie jest ważne czy zdjęcie zrobione zostało żaglówce czy motorówce. Czy jest to mały, czy duży jacht. Liczy się to "coś", co sprawi, że będzie ono wyjątkowe i wpadnie w oko. Dowodem na to jest zwycięzca ubiegłorocznej edycji, zdjęcie Marka Karbowskiego, który przedstawia łódkę klasy Optimist: Utrwalałem treningi tych młodych żeglarzy. Wśród nich był Przemek, zawodnik jednego z warszawskich klubów. Bardzo dobrze żeglujący młody chłopak, który już teraz pływa w klasie Laser, a wówczas jeszcze na łódce Optimist udało mi się go uchwycić w bardzo dynamicznym kadrze. Bardzo się cieszę, że zdjęcie spodobało się także jury - powiedział nam zeszłoroczny zwycięzca.

1. miejsce VI edycji Pantaenius Jacht Foto: Marek Karbowski, Przemek w akcji 1. miejsce VI edycji Pantaenius Jacht Foto: Marek Karbowski, Przemek w akcji

Zapraszamy zarówno tych, którzy brali udział, w poprzednich latach, jak i osoby, dla których będzie to debiut. Warto, bo sponsorzy konkursu przygotowali dla autorów najlepszych prac świetnie nagrody. Do zwycięzcy konkursu powędruje nagroda główna, żeglarski zegarek z GPS Garmin Quatix 3, ufundowany przez firmę Pantaenius. Drugie miejsce premiowane będzie zestawem nagród od Delphia Foundation. Uczestnik, którego praca zdobędzie trzecie miejsce, otrzyma torbę wodoszczelną Marinepool. Jak co roku wyróżnione zostaną też prace w kategoriach specjalnych, a będzie to wyróżnienie za najlepsze zdjęcie motorowodne - kurs motorowodny od Akademii Jachtingu, wyróżnienie za najlepsze zdjęcie morskie - nagrodę ufundował Pomorski Związek Żeglarski i jest nią kamizelka pneumatyczna oraz wyróżnienie za najlepsze zdjęcie regatowe - nagrodą, którą jest zestaw książek Billa Gladstone’a dla North U "Performance Racing: Tactics", "Performance Racing: Trimm" od firmy North Sails.

Ale to nie koniec, bo głos oddamy także wszystkim śledzącym konkurs. Po zakończeniu etapu zgłaszania prac, niezależnie od wyboru jury, odbędzie się też głosowanie publiczności, która przyzna Nagrodę Publiczności. W tym roku jest to torba żeglarska od Code Zero, wykonana z żagla jachtu klasy TP52.

Aura za oknem nie rozpieszcza, dlatego warto przejrzeć zdjęcia z minionego sezonu wodnego i wysłać zgłoszenie. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy na stronie konkursu Pantaenius Jacht Foto, www.jachtfoto.pl.

ZOBACZ WIDEO: Jędrzej Dobrowolski: Rzuciłem się w dół jak wariat. Mój sport to ekstremum! [2/3]

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×