WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Zofia Klepacka i Jakub Błaszczykowski nagrodzeni za pomoc potrzebującym

Zofia Noceti-Klepacka i Jakub Błaszczykowski zostali nagrodzeni medalem św. Brata Alberta za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących za rok 2017.
Maciej Frąckiewicz
Maciej Frąckiewicz
Materiały prasowe / Tomas Moya / Sailing Energy / Trofeo Princesa Sofia IBEROSTAR / Na zdjęciu: Zofia Klepacka

Wśród laureatów znaleźli się także żona Prezydenta RP - Agata Kornhauser-Duda oraz rodzina Urszuli i Józefa Wadowskich. Wręczenie medali odbędzie się 19 marca w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie.

Jak widać reprezentanci Polski w żeglarstwie są doceniani nie tylko za wyniki sportowe, ale także za niesienie pomocy potrzebującym. Zofia Klepacka (Legia Warszawa), która swoimi sukcesami na arenie międzynarodowej daje wiele powodów do radości i dumy kibicom oraz Polskiemu Związkowi Żeglarskiemu, poza wielkim sercem do sportu, ma także wielkie serce dla innych.

Kapituła Medalu św. Brata Alberta, zebrana w 101 rocznicę śmierci swojego Patrona, doroczny Medal Świętego Brata Alberta za rok 2017 przyznała naszej windsurferce za przekazanie medalu olimpijskiego, zdobytego na igrzyskach w Londynie w 2012 roku, na aukcję dla chorej na mukowiscydozę Zuzi oraz za działalność charytatywną na rzecz osób potrzebujących pomocy.

- Cieszymy się, że jako Fundacja w taki sposób możemy docenić Zofię Klepacką, bo jest to niesamowita mistrzyni, ale także wspaniały człowiek, który bardzo dużo robi i trzeba to zauważyć - powiedział Arkadiusz Tomasiak z Fundacji im. Brata Alberta.

Laureatami za rok 2017 zostały także następujące osoby:

- Pani Prezydentowa Agata Kornhauser-Duda - za działalność społeczną na rzecz organizacji pozarządowych i osób niepełnosprawnych,

- Jakub Błaszczykowski - za działalność charytatywną w ramach Fundacji "Ludzki Gest" w Opolu na rzecz osób niepełnosprawnych i potrzebujących pomocy.

- Rodzina Państwa Wadowskich - za działalność charytatywną na rzecz niepełnosprawnych podopiecznych Fundacji im. Brata Alberta oraz Fundacji Anny Dymnej "Mimo Wszystko".

Medal św. Brata Alberta, ustanowiony w 1997 r., przyznawany jest za niesienie pomocy osobom niepełnosprawnym. W roku 1997 medal otrzymał ks. kardynał Franciszek Macharski, a w roku 1998 premier Jerzy Buzek i prof. Zbigniew Brzeziński.
W latach następnych medale otrzymali m.in. śp. bp Jan Chrapek, ks. kardynał Stanisław Dziwisz, Rzecznicy Praw Obywatelskich prof. Andrzej Zoll i śp. dr Janusz Kochanowski, aktorki Anna Dymna, Ewa Błaszczyk i Małgorzata Kożuchowska, piosenkarki Eleni Tzoka, Lidia Jazgar, Irena Santor, Monika Kuszyńska, Marek Piekarczyk sportowcy Agnieszka Radwańska, Urszula Radwańska, Otylia Jędrzejczak, Mariusz Wlazły, Marcin Gortat, podróżnik i polarnik Marek Kamiński, piosenkarz Paweł Kukiz, Adam Nowak, restaurator Jan Kościuszko.

Medal, przedstawiający św. Brata Alberta przytulającego dzieci, zaprojektowany został przez Krzysztofa Sieprawskiego, podopiecznego Schroniska dla Niepełnosprawnych w Radwanowicach.

Wręczenie medali odbędzie się w poniedziałek 19 marca 2017 r. w Teatrze im. Słowackiego w Krakowie w trakcie XVIII Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Teatralno-Muzycznej Osób Niepełnosprawnych "Albertiana" 2018, organizowanego przez Fundację im. Brata Alberta oraz Fundację Anny Dymnej "Mimo Wszystko".

ZOBACZ WIDEO Paweł Fajdek: Nie tak powinien wyglądać idealny sezon. Mam nadzieję, że wszystko przede mną


Czy Zofia Klepacka stanie na podium tegorocznych mistrzostw świata lub Europy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×