Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Mistrzostwa Europy olimpijskich klas 49er, 49erFX i Nacra 17 w Polsce!

Zapadła decyzja o tym, że miejscem żeglarskich mistrzostw Europy olimpijskich klas 49er, 49erFX i Nacra 17 w 2018 roku będzie Gdynia. Impreza odbędzie się w dniach 8-13 lipca.

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński na jachcie olimpijskiej klasy 49er Materiały prasowe / Tomas Moya / Sailing Energy / Trofeo Princesa Sofia Iberostar / Na zdjęciu: Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński na jachcie olimpijskiej klasy 49er
Duże wyróżnienie dla Polski. Zapadła decyzja o tym, że mistrzostwa Europy klas 49er, 49erFX i Nacra 17 w 2018 roku odbędą się w Gdyni w dniach 8-13 lipca 2018 roku. Impreza odbędzie się w Marinie Gdynia i będzie najbardziej prestiżowym wydarzeniem tegorocznej edycji Volvo Gdynia Sailing Days.

Nawet 400 najlepszych żeglarzy z całego świata będzie walczyć w Gdyni o tytuł mistrza Europy przed mistrzostwami świata w Aarhus w Danii. To już drugi raz kiedy w Gdyni odbędą się mistrzostwa Europy w klasie 49er (wcześniej w 2010 roku), a pierwszy kiedy zagości w niej klasa Nacra 17.

- To naprawdę ekscytujące, że po raz pierwszy będziemy bronić tytułu i mamy nadzieję, że uda nam się nam się powstrzymać resztę załóg. Będąc w Gdyni na mistrzostwach Europy w 2010 roku, pamiętam, że jest to wspaniałe miejsce z wieloma widzami i plażowiczami, obserwującymi wyścigi. Wyjątkowe jest to, że wyścigi odbywają się tam bardzo blisko brzegu, na widoku dla wszystkich zainteresowanych turystów, ale także światowej klasy obiekt żeglarski, który będzie nas gościł - powiedział obrońca mistrzowskiego tytułu klasy 49er, Dylan Fletcher z Wielkiej Brytanii.

Gdynia jest jednocześnie gospodarzem tegorocznych mistrzostw świata w klasie Laser 4.7. - Jest to wspaniała okazja, by zaprezentować jedne z najlepszych zawodów żeglarskich na najwyższym poziomie wśród czołowych młodych żeglarzy - powiedział Tomasz Chamera, Prezes Polskiego Związku Żeglarskiego.

"Damy z siebie wszystko" #19. Niesamowity ścisk w Ekstraklasie. "Możemy być świadkami sensacji"

- Przez lata prowadziliśmy wiele imprez w Gdyni i spodziewamy się, że będzie to fantastyczna mieszanka żeglarstwa na poziomie młodzieżowym i elitarnym. Wspólnie z naszymi partnerami Ministerstwem Sportu i Turystyki, miastem Gdynia i Volvo Car Poland stworzyliśmy wyjątkowy festiwal żeglarski Volvo Gdynia Sailing Days, którego mistrzostwa Europy klas 49er, 49erFX i Nacra 17 będą najbardziej prestiżowym wydarzeniem - dodał.

- Myślę, że to będzie pracowity czas na wodzie z tak dużą liczbą wyścigów na raz. Miejsce jest idealne jeśli chodzi o logistykę, ponieważ znajduje się blisko lotniska i a także jest tam ogromna plaża, więc jest wystarczająco dużo miejsca dla wszystkich. Minęło już osiem lat, odkąd ostatnio ścigaliśmy się ze wszystkimi naszymi olimpijskimi przyjaciółmi na wodach wewnętrznych, dlatego cieszymy się, że wracają tutaj - powiedział wieloletni zawodnik klasy 49er Łukasz Przybytek.

- Te klasy reprezentują najlepsze załogi mieszane i żeglarstwo w najlepszym wydaniu. Widzieliśmy, jak nasi mistrzowie wznoszą się na wyższe szczyty profesjonalnego żeglowania we wszystkich najważniejszych wydarzeniach żeglarskich na świecie, a te mistrzostwa Europy są poligonem dla tej wielkości. Jesteśmy podekscytowani tym znakomitym wydarzeniem, a wraz z gwiazdorską obsadą żeglarską, na pewno będą je śledzić fani żeglarstwa na całym świecie - powiedział Marcus Spillane, prezydent klasy 49er.

- Dzięki temu, że mistrzostwom świata wszystkich klas olimpijskich w Aarhus odbędą się niedługo po mistrzostwach Europy klas 49er, 49erFX i Nacra 17 oraz że obie imprezy będę odbywały się dość blisko siebie jeśli chodzi o położenie geograficzne, to regaty w Gdyni powinny cieszyć się bardzo dużym zainteresowaniem wśród żeglarzy, a także fanów żeglarstwa na całym świecie - dodał.

Poza tym informacje na temat obu imprez będzie można śledzić odwiedzając strony mistrzostw klas: 49er i 49erFX oraz Nacra 17.

Czy któraś z polskich załóg stanie na podium mistrzostw Europy w Gdyni?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×