WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Polacy faworytami regat Antigua Sailing Week

Już 28 kwietnia rozpoczną się na Karaibach prestiżowe regaty Antigua Sailing Week. Jednym z faworytów będzie polska załoga R-Six Team 6601 na katamaranie HH66, której partnerem wspierającym jest serwis internetowej wymiany walut Amronet.pl.
Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Materiały prasowe / Jacek Bonecki / Na zdjęciu: Jacht załogi R-Six Team 6601

Antigua Sailing Week to jedne z najważniejszych regat na świecie i najdłuższe zawody na Karaibach. Bierze w nich udział ponad 100 jachtów z 30 krajów. Regatom towarzyszą liczne imprezy kulturalne i festiwale. Dla mieszkańców wysp i tłumnie zgromadzonych turystów jest to prawdziwe święto.

W zeszłym roku R-Six Team zwyciężył w klasie Offshore multihul, wygrywając aż 6 z 7 wyścigów. W tym roku bez wątpienia jest jednym z głównych kandydatów do zwycięstwa. Dodatkowo ambitna załoga stawia sobie za cel wygranie wszystkich wyścigów, czego nie dokonała jeszcze nigdy wcześniej żadna łódź. Właścicielem katamaranu jest Robert Szustkowski - pasjonat, który ducha rywalizacji (oraz część załogi) przeniósł z rajdów samochodowych, m.in. ze słynnego Dakaru.

- Żeglarstwo to sport wybitnie zespołowy. Podczas regat, gdy czas na reakcje jest bardzo krótki, liczy się zgranie i wzajemne zaufanie załogi. R-Six Team to mieszanka doświadczenia, młodości oraz pasji. Te trzy cechy łączą nasz zespół - mówi Robert Szustkowski.

- Żeglarze zazwyczaj sami muszą organizować finansowanie, aby spełniać swoje marzenia. A wyczynowe żeglarstwo należy do dyscyplin najdroższych. Dlatego też cieszymy się z zaangażowania Amronet i bardzo chwalimy sobie współpracę z tą marką. Wizerunkowo żeglarstwo jest bardzo atrakcyjne dla sponsorów. Jest sportem czystym i elitarnym. W szczególności uczy radzenia sobie w niesprzyjających warunkach - przyznaje Szustkowski.

ZOBACZ WIDEO Oficjalne promo Boll Warsaw FIM SGP of Poland

Podobnego zdania jest Sławomir Kowal, prezes Payholding, właściciela serwisu Amronet, który współpracuje z R-Six Team już od 3 lat.

- Żeglarstwo uczy pokory i otwartości wobec ludzi. Podstawą w tym sporcie jest współpraca i myślenie o innych. Żeglowanie daje poczucie wolności, ale jednocześnie wyrabia obowiązkowość i odpowiedzialność - stwierdza Sławomir Kowal.

- Zespołowość to cecha wspólna dla tego sportu i biznesu. Współpraca z R-Six Team to już 3-letnia przygoda, która rozwija się tak jak nasz serwis. Amronet, jako firma stosująca, w swym działaniu, nowoczesne technologie fintech, konsekwentnie żegluje po rynku finansowym, dbając o jak najwyższy poziom usług. Podobnie, jak nasi żeglarze, czujemy, że jesteśmy dopiero na początku drogi i jeszcze wiele ciekawych wyzwań przed nami - dodaje prezes Payholding

Amronet.pl to zaawansowana technologicznie, innowacyjna i bezpieczna platforma umożliwiająca wymianę walut przez Internet. Serwis obsługuje automatycznie wszystkie banki w Polsce, a także wpłaty międzynarodowe. Amronet.pl jest częścią jednej z największych w Polsce grup serwisów internetowych do wymiany walut online - Payholding Sp. z o.o.. W jej skład wchodzą również Gieldawalut.com oraz Pluskantor.pl.

Payholding sp. z o.o. dysponuje najnowocześniejszymi na internetowym rynku wymiany walut rozwiązaniami technologicznymi, opartymi o algorytm sztucznej inteligencji, wspomagający proces transakcji i obsługi Klienta.

R-Six Team 6601 to załoga katamaranu HH66, w której skład wchodzą Robert Szustkowski, Jarek Kazberuk, Tomasz Januszewski - były zawodnik kadry narodowej w olimpijskiej klasie 49er, Jacek Wysocki, Albert Gryszczuk i Robert Janecki. W 2016 roku R-Six Team wygrał regaty Multihull Cup Regatta. A w 2017, polski zespół zdobył puchar prestiżowych karaibskich zawodów Antigua Sailing Week.

Czy polska załoga wygra wszystkie wyścigi podczas regat Antigua Sailing Week?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×