Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Marcin Rudawski już w pierwszej trójce mistrzostw Europy

Marcin Rudawski zajmuje trzecie, a Aleksander Arian czwarte miejsce po kolejnym dniu mistrzostw Europy w klasach Laser Standard oraz Laser Radial kobiet i mężczyzn, które odbywają się w La Rochelle we Francji.

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Marcin Rudawski na jachcie klasy Laser Radial Materiały prasowe / Thom Touw / Na zdjęciu: Marcin Rudawski na jachcie klasy Laser Radial
Minął już trzeci dzień mistrzostw Europy w olimpijskich klasach Laser Standard i Laser Radial kobiet oraz nieolimpijskiej klasie Laser Radial mężczyzn u wybrzeży Francji. Warunki wietrzne ponownie dopisały i organizatorzy sprawnie przeprowadzili po dwa wyścigi dla każdej floty.

Bardzo dobrze po raz kolejny spisali się w nich nasi żeglarze w klasie Laser Radial mężczyzn. Broniący tytułu, ośmiokrotny mistrz Europy Marcin Rudawski (MKS Dwójka Warszawa) dwa razy przypływał drugi i awansował z pozycji czwartej na trzecią. Natomiast Aleksander Arian (UKS Sailing Team Rzeszów) najpierw zajął miejsce czwarte, a w następnym wyścigu był trzeci i spadł w klasyfikacji generalnej z lokaty drugiej na czwartą. Na czele stawki nadal utrzymuje się Słoweniec Nik Pletikos (miejsca 1. i 4.), a Polacy tracą do niego kolejno dwa oraz cztery punkty.

Jedyna nasza reprezentantka w Laserze Radialu kobiet, Agata Barwińska (MOS SSW Iława) tym razem dwukrotnie zajęła miejsce piętnaste i zanotowała minimalny spadek z lokaty trzydziestej na trzydziestą pierwszą. Liderką niezmiennie jest Maxime Jonker z Holandii (miejsca 1. i 1.), a zajmująca drugą pozycję jej rodaczka, złota medalistka sprzed roku Marit Bouwmeester (miejsca 1. i 2.), znajduje się pięć punktów za nią.

W klasie Laser Standard, gdzie rywalizuje czterech naszych kadrowiczów, niezbyt udany dzień ma za sobą Jakub Rodziewicz (SEJK Pogoń Szczecin), który w pierwszym wyścigu został złapany na falstarcie przy wywieszonej czarnej fladze, a w drugim był czternasty. To spowodowało, że młody Polak spadł z pozycji trzydziestej trzeciej aż na czterdziestą ósmą. Z kolei Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia), po miejscach dwudziestym czwartym oraz dziesiątym, przesunął się z pozycji czterdziestej szóstej na pięćdziesiątą. Natomiast na sześćdziesiątej lokacie pozostał Tadeusz Kubiak z SEJK Pogoń Szczecin (miejsca 12. i 27.), a z osiemdziesiątej na osiemdziesiątą trzecią spadł reprezentujący ŻLKS Poznań Dawid Kania (miejsca 32. i 25.). Nowym liderem został brązowy medalista zeszłorocznych mistrzostw świata Australijczyk Matthew Wearn (miejsca 1. i 1.).

Jakub Rodziewicz znajduje się wśród młodych talentów, które poza Polskim Związkiem Żeglarskim oraz Ministerstwem Sportu i Turystyki, wspiera także Volvo Car Poland. Grupa tych uzdolnionych żeglarzy tworzy razem Volvo Youth Sailing Team Poland.

Kolejne wyścigi zaplanowane są na czwartek na godzinę 13:30. Regaty we Francji potrwają do soboty 12 maja.

Informacja prasowa (MF) - Polski Związek Żeglarski

ZOBACZ WIDEO Maciej Rybus. Mistrz z Moskwy
Czy Marcin Rudawski zostanie po raz dziewiąty mistrzem Europy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×