Przed nami mistrzostwa Europy w olimpijskiej klasie 470

W środę 16 maja rozpoczęły się w Burgas mistrzostwa Europy w klasie 470. Regaty w Bułgarii potrwają do czwartku 24 maja i wystąpią w nich trzy polskie załogi.

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Jachty olimpijskiej klasy 470 Materiały prasowe / Jacek Kwiatkowski / PZŻ / Na zdjęciu: Jachty olimpijskiej klasy 470
Zawody na wodach Morza Czarnego potrwają od 16 do 24 maja, ale pierwsze wyścigi mistrzostw Europy w klasie 470 zostaną przeprowadzone dopiero w sobotę 19 maja około godziny 12:00. Środa, czwartek i piątek przeznaczone są na regulaminowe pomiary sprzętu, rejestrację zawodników oraz wyścigi treningowe. Na czwartek zaplanowana jest także uroczysta ceremonia otwarcia regat.

Na starcie u wybrzeży Bułgarii staną trzy polskie załogi - dwie męskie oraz jedna żeńska. Wśród panów będą to Maciej Sapiejka i Dominik Janowczyk (SEJK Pogoń Szczecin/WCSS) oraz Marcin Urbański i Maciej Krusiec (OKŻ Olsztyn/MKS Dwójka Warszawa). Natomiast załogę kobiet będą tworzyły Antonina Marciniak i Irmina Mrózek Gliszczynska (Baza Mrągowo/ChKŻ Chojnice).

Początkowo Antonina miała wystartować z Hanną Dzik, ale ta w wyniku obowiązków pozasportowych musiała zrezygnować z występu w Burgas. Z kolei Irmina jeszcze do niedawna tworzyła załogę z Agnieszką Skrzypulec, ale obie zawodniczki zakończyły współpracę.

Dla młodych Polaków będzie to start kontrolny i zebranie cennego doświadczenia przed głównymi imprezami tego sezonu, czyli mistrzostwami Europy juniorów, które w dniach 3-11 lipca odbędą się w miejscowości Sesimbra w Portugalii oraz mistrzostwami świata juniorów (19-26 sierpnia) we włoskim Bracciano.
Przed rokiem brązowy medal zdobyła Agnieszka Skrzypulec i Jolanta Ogar, która zastępowała wtedy przechodzącą rehabilitację po operacji kolana Irminę. Mistrzowskiego tytułu bronić będą Holenderki Afrodite Zegers i Anneloes Van Veen, a srebrny medal zeszłorocznych mistrzostw zdobyły reprezentantki Włoch Elena Berta i Sveva Carraro.

Informacja prasowa (MF) - Polski Związek Żeglarski
ZOBACZ WIDEO Bomba Arkadiusza Milika. Wejście smoka dało zwycięstwo SSC Napoli [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy któraś z polskich załóg zajmie miejsce w pierwszej dzisiątce końcowej klasyfikacji mistrzostw Europy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×