Łukasz Przybytek: Do ostatniego wyścigu walczyliśmy o zwycięstwo w całych regatach

- Rywalizacja była bardzo zacięta i do ostatniego wyścigu walczyliśmy o zwycięstwo w całych regatach - powiedział Łukasz Przybytek, który razem z Pawłem Kołodzińskim zwyciężył w klasie 49er podczas Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego.

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Łukasz Przybytek (z tyłu) i Paweł Kołodziński (z przodu) na jachcie olimpijskiej klasy 49er Materiały prasowe / Jacek Kwiatkowski / PZŻ / Na zdjęciu: Łukasz Przybytek (z tyłu) i Paweł Kołodziński (z przodu) na jachcie olimpijskiej klasy 49er
W niedzielę zakończyła się 2. część Pucharu Polskiego Związku Żeglarskiego, która w dniach 18-20 maja odbyła się w Krynicy Morskiej. W olimpijskiej klasie 49er zwyciężyli Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk), którzy wygrali pięć z jedenastu wyścigów, a w pozostałych przypływali na drugich miejscach.

- W tym roku panowały bardzo dobre warunki żeglarskie, świeciło słońce i wiał solidny wiatr, a to jest to, co lubimy najbardziej. Rywalizacja była bardzo zacięta i do ostatniego wyścigu walczyliśmy o zwycięstwo w całych regatach. Zajmowaliśmy dobre miejsca i cały czas prezentowaliśmy równą formę, a do tego ustrzegliśmy się wpadek, dzięki czemu zgromadziliśmy najmniejszą liczbę punktów i wygraliśmy całe zawody - podsumował swój występ Łukasz Przybytek.

Dla wszystkich żeglarzy klas olimpijskich najważniejszą imprezą będą wspólne mistrzostwa świata, które odbędą się na przełomie lipca i sierpnia tego roku w Aarhus w Danii. Nasza czołowa załoga cały sezon podporządkowuje pod tę imprezę i każdy start jest kolejnym etapem przygotowawczym.

- Aktualnie jesteśmy w fazie testowania nowego sprzętu więc szukamy najlepszych ustawień, żeby nasze łódki osiągały jak najlepsze prędkości. Chcemy, aby do mistrzostw świata wszystko było przygotowane jak najlepiej. Tam poza walką o kwalifikację dla kraju zaczniemy już także wewnętrzną rywalizację o imienne przepustki olimpijskie - oznajmił dwukrotny olimpijczyk.

ZOBACZ WIDEO Cztery gole! Wściekły pościg Villarrealu za Realem [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]


Przed mistrzostwami świata Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński mają w planach wystartowanie jeszcze w dwóch regatach. Jedną z tych imprez będą mistrzostwa Europy, które odbędą się w dniach 8-13 lipca w Gdynia w ramach Volvo Gdynia Sailing Days.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że w tym roku uda się zorganizować mistrzostwa Europy w Gdyni. Poza tym wystartujemy jeszcze w regatach Kieler Woche. Natomiast po mistrzostwach świata pojedziemy jeszcze na akwen olimpijski najbliższych igrzysk, żeby wystartować w Pucharze Świata w Enoshimie - zakończył Łukasz Przybytek.

Organizatorem Pucharu PZŻ był Polski Związek Żeglarski przy współpracy z Miastem Krynica Morska. Poza tym partnerami imprezy byli Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz firma Volvo Car Poland, a sponsorami były firmy Ziaja, D.A.D Sportwear oraz Sailovnia.

Informacja prasowa (MF) - Polski Związek Żeglarski

Czy Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński wywalczą kwalifikację dla kraju na igrzyska w Tokio?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×