KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

W niedzielę rozpoczną się w Gdyni mistrzostwa Europy klas 49er, 49er FX i Nacra 17

Już w niedzielę 8 lipca w ramach Volvo Gdynia Sailing Days rozpoczną się mistrzostwa Europy w olimpijskich klasach 49er, 49er FX i Nacra 17. W gronie faworytów do medali są Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński oraz Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki.

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Na zdjęciua: Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński na jachcie olimpijskiej klasy 49er Materiały prasowe / Jacek Kwiatkowski / PZŻ / Na zdjęciua: Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński na jachcie olimpijskiej klasy 49er
W dniach 8-13 lipca na wodach Zatoki Gdańskiej w Gdyni odbędą się mistrzostwa Europy w olimpijskich klasach 49er, 49er FX oraz na katamaranach Nacra 17. Regaty są częścią żeglarskiego festiwalu Volvo Gdynia Sailing Days.

W klasie 49er wystartują aż 93 załogi, gdzie zobaczymy pięć polskich duetów. Największe szanse na stanięcie na podium będą mieli Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk), którzy pod koniec czerwca zajęli trzecie miejsce w regatach Kieler Woche. W gronie faworytów znajdują się także Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (AZS AWFiS Gdańsk/AZS Poznań). Oni w Kilonii zajęli czwartą pozycję, co pokazuje, że nasze dwie załogi prezentują bardzo wysoki poziom.

- W tym sezonie pokazaliśmy, że należymy do światowej czołówki. Kończyliśmy regaty albo na podium albo kilka miejsc poza pierwszą trójką, ale ścigamy się z najlepszymi załogami na świecie więc rywalizacja jest bardzo zacięta. Mamy nadzieję, że w tych regatach również pójdzie nam bardzo dobrze i osiągniemy bardzo wysokie miejsce - powiedział Łukasz Przybytek.

W żeńskim odpowiedniku czyli w klasie 49er FX na starcie stanie 47 załóg, w tym dwie polskie - Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda (YKP Gdynia/AZS AWFiS Gdańsk) oraz Madeleine Zielińska i Nadia Zielińska (AZS UWM Olsztyn).

Natomiast w rywalizacji katamaranów Nacra 17 zobaczymy aż trzy polskie ekipy. Warto wspomnieć, że dopiero w tym sezonie w Polsce pojawiły się jednostki tej klasy, które z imprezy na imprezę poprawiają swoje umiejętności. Największe doświadczenie z Polaków mają Tymoteusz Bendyk i Anna Świtajska (UKS Navigo Sopot) oraz Jakub Surowiec i Katarzyna Goralska (UKS Navigo Sopot).

Pierwsze wyścigi planowo powinny rozpocząć się około godziny 11:00.

Informacja prasowa (MF) - Polski Związek Żeglarski

ZOBACZ WIDEO Piotr Świerczewski: Zakończenie współpracy z Adamem Nawałką to błąd
Czy któraś z polskich załóg stanie na podium ME w Gdyni?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×