Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Nowi liderzy mistrzostw świata w klasie 505

Niemcy Lutz Stengel oraz Holger Jess po bardzo dobrej żegludze zostali nowymi liderami mistrzostw świata klasy 505 w Gdyni. Drugą pozycję zajmują broniący tytułu Amerykanie Mike Holt i Rob Woelfel.

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Jachty klasy 505 Materiały prasowe / Robert Hajduk / Na zdjęciu: Jachty klasy 505
W środę żeglarze wrócili na wodę po dwóch dniach niepływania, co spowodowane było zbyt słabym wiatrem. W związku z tym czwartego dnia regat SAP 505 Worlds 2018, który miał być dniem przerwy, odbyły się aż trzy wyścigi.

Nowymi liderami zostali Niemcy Lutz Stengel oraz Holger Jess, którzy przesunęli się z drugiej lokaty, dzięki temu, że w pierwszym wyścigu zajęli miejsce trzecie, a w dwóch następnych byli najlepsi. Zepchnęli oni na drugą pozycję broniących tytułu Mike’a Holta i Roba Woelfela ze Stanów Zjednoczonych. Amerykanie rozpoczęli dzień miejscem drugim, a później mijali linię mety jako czwarta oraz piąta ekipa w stawce 127 jachtów i tracą do prowadzącego duetu dwa punkty.

Z kolei na trzecią pozycję awansowali Nathan Batchelor i Sam Pascoe z Wielkiej Brytanii, po tym jak zajęli miejsca pierwsze, drugie oraz jedenaste. Dwie pierwsze ekipy wyprzedzają ich już kolejno o jedenaście i dziewięć punktów.

Najwyżej sklasyfikowanymi polskimi żeglarzami nadal są Jakub Pawluk oraz Marcin Józefowski i zajmują trzydziestą siódmą lokatę. W środowych startach Polacy osiągali metę na miejscach dwudziestym czwartym oraz dwukrotnie czterdziestym trzecim.

Kolejne wyścigi zaplanowane są na czwartek 26 lipca na godzinę 13:30. Regaty potrwają do piątku 27 lipca.

Organizatorami mistrzostw jest Polski Związek Żeglarski, Miasto Gdynia i Polskie Stowarzyszenie Klasy 505. Sponsorem tytularnym jest firma SAP.

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. prasowa
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×